Znalezienie odpowiedniego termometru elektronicznego do naszego zastosowania może być bardzo trudne zwłaszcza, gdy do wyboru mamy tak wiele różnych typów i rodzajów z różnymi funkcjami i sondami. Ale poświęcenie czas na wybór właściwego przyrządu, sprawi, że nasze pomiary temperatury będą tak dokładne i bezproblemowe, jak to tylko możliwe.Po przeczytaniu tego przewodnika powinieneś być w stanie zidentyfikować typ termometru, czujnika i sondy, których potrzebujesz oraz znać różne typy funkcji, których możesz wykorzystać podczas wykonywania pomiarów.

Termometry ETI

Rodzaje termometrów cyfrowych

Najpierw poznamy główne rodzaje termometrów cyfrowych. To który z nich wybierzesz, będzie zależało od jego zastosowania i tego, czy chcesz uzyskać dodatkową funkcjonalność w postaci kompatybilności z komputerem PC lub urządzeniem przenośnym do monitorowania temperatury.

Termometry z sondą

Termometry z sondą są najpopularniejszym rodzajem termometrów cyfrowych. Mogą być używane do szerokiego zakresu zastosowań, gdyż istnieje wiele różnych typów zarówno mierników, jak i sond odpowiednich do różnych zastosowań. Możesz wybrać termometr cyfrowy z sondą przymocowaną na stałe lub termometr z wymiennymi sondami, idealny do używania tylko jednego przyrządu do wielu rodzajów pomiarów temperatury.

Termometry na podczerwień

Termometry na podczerwień nadają się tylko do zastosowań, w których nie można użyć termometru z sondą do powierzchni, na przykład tam gdzie punkty pomiarowe są bardzo gorące lub trudno dostępne, lub gdzie wymagana jest szybka reakcja. Należy ich używać ostrożnie i dbać o ich stan, aby otrzymywać dokładne odczyty.

Termometr do lodówki ETI 810-210

Termometr lodówkowy ETI 810-210 z sondą na kablu

Termometr do lodówki / zamrażarki z wbudowanym czujnikiem temperatury otoczenia i sondą na kablu oraz z funkcją alarmu. Zakres pomiarowy od -49,9°C do 69,9°C, rozdzielczość 0,1°C , dokładność ±1°C.

Termometr bezdotykowy IR-Pocket

Termometr bezdotykowy IR-Pocket

Termometr IR-Pocket to kieszonkowy, prosty w obsłudze pirometr. W celu wykonania pomiaru, wystarczy skierować miernik na cel i nacisnąć przycisk, a natychmiast wyświetli się temperatura mierzonej powierzchni. Miernik wskazuje temperaturę z zakresu -49.9°C do 349.9°C.

Rejestrator temperatury i wilgotności ETI ThermaData WiFi HDT

Rejestrator temperatury i wilgotności ETI ThermaData WiFi HDT

Rejestrator z wewnętrznymi czujnikami temperatury i wilgotności względnej wykonuje pomiary w zakresie od 0 do 50°C i od 0 do 100% RH.

Termometr spożywczy ETI Thermapen Blue

Termometr spożywczy ETI Thermapen Blue

Precyzyjny termometr kontaktowy z sondą termoparową typ K. Technologia Bluetooth® do przesyłania danych pomiarowych. Wodoodporny o IP67. Obudowa zawiera "Biomaster" ograniczający rozwój bakterii. IP66/67. Składana sonda w bok miernika.

Rejestratory danych USB i Wi-Fi

Rejestratory danych automatycznie wykonują odczyty w zaprogramowanych przez użytkownika odstępach czasu. Rejestratory danych USB przechowują odczyty w instrumencie, gotowe do przesłania do komputera za pomocą złącza, podczas gdy rejestratory Wi-Fi automatycznie przesyłają odczyty do komputera. Po przesłaniu do komputera można je przeglądać, pobierać i udostępniać.

Są one najczęściej używane do odczytów otoczenia, takich jak temperatura lodówki/zamrażarki oraz temperatura lub wilgotność w pomieszczeniu. Ale można ich również używać do śledzenia wewnętrznej temperatury łatwo psujących się produktów w pewnym okresie czasu, na przykład podczas transportu.

Termometry Bluetooth

Termometry Bluetooth łączą się z urządzeniem przenośnym za pomocą połączenia Bluetooth. Po prostu zmierz temperaturę, a po naciśnięciu przycisku prześle odczyt do Twojego urządzenia, gdzie można go wyświetlić, zapisać, a dane z odczytów pobierać na inny komputer za pomocą bezpłatnego oprogramowania. Nasze termometry Bluetooth obejmują sondy do żywności, urządzenia na podczerwień i termometr do zmywania naczyń do rejestrowania temperatury cykli płukania.

Rodzaje czujników

Czujnik opisuje technologię pomiaru temperatury. Do wyboru są trzy rodzaje czujników, z których każdy działa nieco inaczej. Każdy z nich ma inne złącze między czujnikiem a sondą, dlatego należy upewnić się, że oba mają ten sam typ złącza i są kompatybilne.

Termopara

Termopary są najpopularniejszym typem czujników ze względu na szeroki zakres temperatur, szybkie odczyty i przystępną cenę. Chociaż ich dokładność jest więcej niż wystarczająca dla większości zastosowań, to nie jest tak dobra jak termistora lub czujnika rezystancyjnego. Istnieje wiele różnych typów termopar. Najczęściej są używane dwa najbardziej popularne typy: T i K. Upewnij się, że kupujesz odpowiedni typ do swojego przyrządu; są one oznaczone kolorami, aby Ci pomóc w wyborze. Znajdziesz wśród nich najszerszą gamę typów sond, dzięki temu są one idealne do wielu zastosowań.

Najlepsza ze względu na:

Prędkość

Zakres pomiarowy

Cenę

Termistor

Sondy termistorowe mają najwęższy zakres temperatur spośród trzech typów czujników. W porównaniu z termoparami mają również wolniejszy czas reakcji i nieco wyższą cenę. Ich zaletą jest to, że mają większą dokładność. Sondy termistorowe charakteryzują się wysoką dokładnością zestawu sonda-przyrząd, która jest gwarantowana przez cały okres eksploatacji termometru, co daje pewność, że są niezmiennie dokładne. Ponadto można je również łączyć z nasadkami do testów kalibracyjnych w celu szybkiego, łatwego i ekonomicznego sprawdzania dokładności. Znajdziesz u nas szeroki wybór typów sond do sparowania z termometrami termistorowymi, idealnych do większości zastosowań.

Najlepsza ze względu na:

Dokładność

Wszechstronność

Cenę

Sonda termorezystancyjna RTD - PT100

Najdroższy typ czujnika, termometry PT100, są podobne do termistorów. Mają jednak nieco szerszy zakres temperatur (choć nie tak szeroki jak termopary) i najwyższą dokładność. Podobnie jak termistory, charakteryzują się wysoką dokładnością zestawu sonda-przyrząd i można je łączyć z nasadkami testowymi w celu kontroli dokładności urządzenia. Zakres dostępnych sond PT100 jest mniejszy niż w przypadku termopar i termistorów, ale nadal można znaleźć najpopularniejsze typy w tym rodzaju wykonania.

Najlepsza ze względu na:

Dokładność

Zakres pomiarowy

Główne cechy termometrów cyfrowych

Jak już wiesz, termometry mają różne czasy reakcji, dokładności i zakresy. Tutaj zagłębimy się w znaczenie każdej z tych wielkości, aby dać Ci wyobrażenie o tym, na jakie liczby należy zwrócić uwagę.

Dokładność

W niektórych zastosowaniach presja czasu jest mniej istotna, ale dokładność jest naprawdę ważna. Niektóre łatwo psujące się produkty, takie jak leki i szczepionki, mogą wymagać przechowywania w bardzo określonych temperaturach, podczas gdy wysoka dokładność jest niezbędna przy zakupie termometru referencyjnego do kontroli walidacyjnych.

Dokładność jest wskazywana za pomocą symbolu ±. Jeśli termometr ma dokładność ±0,5°C, oznacza to, że odczyty mogą być o 0,5°C wyższe lub niższe od rzeczywistej temperatury mierzonego przedmiotu. Na przykład, jeśli testujesz temperaturę wrzącej wody (100 °C) za pomocą termometru o dokładności ±0,5 °C, może ona wskazywać między 99,5 °C a 100,5 °C i nadal mieścić się w specyfikacji.

Jeśli dokładność termometru cyfrowego jest Twoim priorytetem, wybierz termometr o dokładności ±0,4°C lub mniejszej. W naszym sklepie termometry kalibracyjne charakteryzują się dokładnością do ±0,03°C.

Rozdzielczość

Rozdzielczość termometru to liczba miejsc dziesiętnych, które chcesz zobaczyć podczas odczytu temperatury, np. 1 °C, 1,1 °C lub 1,11 °C. Jest podobna do dokładności, ponieważ więcej miejsc dziesiętnych daje dokładniejszy odczyt. Niektóre termometry mają przełączaną rozdzielczość.

Prędkość

Twój cel pomiaru temperatury określi, jak szybko termometr ma wykonywać odczyty. Na przykład, jeśli gotujesz dania, w których liczy się czas, które łatwo mogą być przesmażone, lub jeśli przeprowadzasz wiele kontroli naraz, szybki termometr może mieć duże znaczenie dla jakości i wydajności Twojej pracy. Dobra prędkość pomiaru to trzy sekundy lub mniej. Nasz najszybciej odczytujący termometr to Thermapen ONE, który odczytuje temperaturę w ciągu jednej sekundy.

Termometr spożywczy ETI Thermapen ONE niebieski

Termometr spożywczy ETI Thermapen ONE niebieski

Termometr z inteligentnym, podświetlanym, obrotowym wyświetlaczem. Pomiar temperatury w ciągu 1 sekundy, zakres pomiaru od -49,9 °C do 299,9 °C, wodoszczelny IP67. Spełnia europejską normę EN 13485.

Zakres

Zakres to najwyższa i najniższa temperatura, którą chcesz odczytać za pomocą termometru. Niektóre termometry są wyspecjalizowane w szczególnie wysokich lub niskich temperaturach, podczas gdy inne mają szeroki zakres. Często termometry mają inną dokładność dla środka swoich zakresów niż ich granice zewnętrzne.

Dowiedz się, jakie temperatury będziesz odczytywać, aby znaleźć termometr, który najlepiej sprawdza się w tym zakresie.

Dodatkowe funkcje termometru cyfrowego

Istnieje kilka dodatkowych ciekawych funkcji, które termometry cyfrowe mogą mieć, aby ułatwić nam pomiary:

Alarm — alarmy dźwiękowe dla temperatur poza zakresem

Automatyczne wyłączanie — wyłącza się po określonym czasie, aby wydłużyć żywotność baterii

Podświetlenie — wyraźne temperatury przy słabym oświetleniu

CalCheck — weryfikacja dokładności za naciśnięciem jednego przycisku

Składane sondy — zgrabnie mieszczą się w przyrządzie, zapewniając przenośność i bezpieczne przechowywanie

Funkcja wstrzymania (hold) — wstrzymaj odczyty, aby ułatwić notowanie

Funkcja max/min — wyświetl najwyższą i najniższą temperaturę w danym okresie czasu

Wiele kanałów — odczytuj temperatury z wielu sond/czujników jednocześnie

Obrotowy wyświetlacz — szybki odczyt pod dowolnym kątem

Wodoodporna obudowa — chroni przed wilgocią i uszkodzeniami spowodowanymi wnikaniem wody

Rodzaje sond

Korzystanie z sondy zaprojektowanej specjalnie do danego zastosowania umożliwi przeprowadzenie pomiaru tak dokładnie i szybko, jak to tylko możliwe. Niektóre termometry są dostarczane z sondą przymocowaną na stałe, podczas gdy inne mają wymienne sondy, które można kupić osobno. W naszej ofercie mamy ogromny wybór termopar, sond termistorowych i sond RTD do wyboru.

Sondy penetracyjne

Sondy penetracyjne są najbardziej powszechnym typem sond, dlatego występują w szerokiej ofercie urządzeń. Dostępne są opcje: wodoodporność, odporności na wysokie temperatury i szybkiej stabilizacji temperatury. Sondy oznaczone kolorami pomagają uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego w kuchni, a sondy igłowe najlepiej nadają się do małych lub delikatnych zastosowań. Do wyboru są również sondy o różnych długościach, kształtach rękojeści i rodzajach przewodów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twoja sonda będzie idealnym wyborem dla Ciebie.

Sondy do powietrza

Sondy do powietrzna mają istotne znaczenie w wielu różnych gałęziach przemysłu, a nawet w pszczelarstwie. Jednym z najczęstszych zastosowań jest HVAC. Posiadamy sondy powietrzne do łączenia z termoparami, termistorami i przyrządami RTD.

Sondy dedykowane do powietrza podczas pomiarów temperatury otoczenia reagują najszybciej ze wszystkich sond.

Sondy do termometrów ETI
Sondy termometrowe ETI

Sondy do powierzchni

Używanie dobrej jakości, specjalnie skonstruowanej sondy do pomiaru powierzchni, która jest odpowiednia do danego zastosowania, jest bardzo ważna dla dokładności pomiaru. Od naszych sond w których elementem pomiarowym jest taśma metalu, która zapewnia bezpieczny kontakt z zarówno delikatnymi powierzchniami, oraz takimi jak płyty grzejne, po sondy do rur specjalnie dopasowane do kształtu rur — mamy szeroką gamę sond do powierzchni do różnych zastosowań. Dostępne są nawet sondy do szybkiego sprawdzania temperatury dostaw zimnej żywności.

Sondy symulujące produkt

Są one zaprojektowane tak, aby dokładnie odzwierciedlały temperaturę przechowywania przedmiotu. Często używamy termometrów do lodówek / zamrażarek lub termometrów pokojowych, aby mieć pewność, że przedmiot jest przechowywany w bezpiecznej dla niego temperaturze. Ale sondy symulacyjne są znacznie pewniejszym źródłem pomiaru, ponieważ odzwierciedlają temperaturę wewnętrzną produktu, takiego jak żywność lub lekarstwa. Oznacza to, że na przykład, jeśli drzwi lodówki pozostaną otwarte trochę dłużej, a temperatura powietrza w niej wzrośnie, będziesz wiedzieć, czy produkt nie wypadł z zakresu temperatur w których musi być przechowywany.

  Strona używa plików cookies.