Przewodność elektrolityczna w rzece jest jednym z parametrów określających jakość wody. Jest to miara zdolności wody do przewodzenia prądu elektrycznego. Zasolenie natomiast to ilość soli rozpuszczonych w wodzie. Zgodnie z nową dyrektywą Wód Polskich firmy leżące w obrębie rzeki Odra będą zobligowane do codziennego raportowania zasolenia ścieków wypuszczanych do rzeki. Sytuacja ta jest pokłosiem zeszłorocznej katastrofy ekologicznej. Odra jest jedną z najbardziej zanieczyszczonych rzek w Polsce. Zasolenie rzeki Odra jest jednym z największych problemów środowiskowych w Polsce. Woda w rzece Odrze jest zanieczyszczona wieloma substancjami chemicznymi, które w większości powodują zmianę zasolenia i konduktywności. Parametry te powodują wymieranie ryb w rzece, a przykład w rzece Odra był jednym z największych problemów środowiskowych w Polsce.

Pomiar zasolenia w rzece 1
Do wykonania pomiarów w rzece zalecamy użycie urządzeń które automatycznie i w czasie rzeczywistym przeliczają zbadaną konduktywność na zasolenie chlorkiem sodu (NaCl). W naszej ofercie posiadamy dwa podobne lecz różniące się budową mierniki:

Konduktometr Hanna HI 98192

Konduktometr Hanna HI 98192

Wodoszczelny, profesjonalny przyrząd do pomiaru EC/ TDS/ oporności/ zasolenia przeznaczony dla profesjonalistów wykonujących analizy w terenie jak również w przemyśle oraz w laboratoriach.

Konduktometr EC edge™ Hanna HI 2003

Konduktometr EC edge™ Hanna HI 2003

Uniwersalny miernik z inteligentną elektrodą przewodności, która pozwala na pomiar TDS oraz zasolenia. Urządzenie cechuje się możliwością pracy w laboratorium jak i w terenie dzięki wbudowanej baterii. Stacja dokująca i uchwyt ułatwią nam pracę nad próbką w laboratorium.

Każdy z mierników do pomiaru EC należy raz na jeden tydzień skalibrować min. w 2 punktach pomiarowych. Możemy to zrobić sami przy użyciu tych roztworów buforowych:

Roztwór kalibracyjny 5000 µS/cm Hanna HI 7039L

Roztwór kalibracyjny 5000 µS/cm Hanna HI 7039L

Roztwór kalibracyjny 1413 µS/cm Hanna HI 7031L

Roztwór kalibracyjny 1413 µS/cm Hanna HI 7031L

Chętnie odpowiem na Państwa pytania i pomogę dobrać optymalne rozwiązanie spełniające Państwa potrzeby!

tel. +48 509 942 223

m.bartyzel@mera-sp.pl

Produkt dodany do listy życzeń

Z uwagi na remanent w magazynie

trwający w dniach 01 - 08.12.23 r.

wysyłki wszystkich towarów zamówionych poprzez sklep, drogą mailową lub telefonicznie

rozpoczną się już od dnia 06.12. br.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.

  Strona używa plików cookies.