Aranet

Radiowy system pomiarowy

Jeśli monitorowanie parametrów środowiskowych ma duży wpływ na sprawne funkcjonowanie Twojej firmy, na pewno wiesz jak ważna jest możliwość zbierania danych i śledzenia wszelkich zmian, które mogą wystąpić. Dobry systemu pozwana zmniejszyć ilość pracy fizycznej oraz w znaczący sposób zredukować koszty. Dlatego kluczowe jest wybranie sprawdzonego rozwiązania.

Opis systemu

System Aranet składa się ze stacji bazowej i szerokiej gamy bezprzewodowych czujników, wytrzymałych na trudne warunki środowiskowe. Mogą one być bez obawy umieszczone na zewnątrz i wystawione na wahania temperatury oraz działanie dużej wilgotności. Czujniki mierzą m.in. temperaturę, wilgotność i CO2 a następnie przesyłają te dane do stacji bazowej, która umożliwia ich późniejszą analizę za pomocą oprogramowania komputerowego.

Czujniki te charakteryzują się wyjątkowo niskim zużyciem energii, co pozwala na ich funkcjonowanie do 10 lat bez konieczności wymiany baterii. Użytkownik może dodać do 100 czujników w odległości do 3 kilometrów od stacji bazowej.

Stacja Aranet PRO dostarczana jest z darmowym oprogramowaniem. Łatwy w użyciu interfejs pozwala na przeglądanie, analizowanie i porównywanie odczytów w czasie rzeczywistym z komputera, tabletu, a nawet smartfona.

Aranet jest zupełnie nowym rozwiązaniem dla szerokiego przekroju branż: zakładów produkcji żywności, sklepów spożywczych, firm zarządzających magazynami, muzeów i hal wystawowych, hoteli i restauracji, obiektów rolniczych, centrów danych i wielu innych.

Potrzebujesz większych funkcjonalności od darmowego oprogramowania? - Aranet Cloud Twoja prywatna chmura z danymi

Branże

Zapewnij najlepsze warunki wzrostu swoich plonów, monitorując temperaturę i wilgotności, zarówno powietrza jak i gleby.

Aranet pomaga obniżyć koszty, zapewniając najlepsze warunki do uprawy i przechowywania produktów. Unikaj strat, które występują, gdy poziomy temperatury i wilgotności nie są odbiegają od pożądanych standardów.Zwiększ swoje zbiory poprzez poprawę kontroli warunków w których rosną twoje uprawy.
Czy kiedykolwiek czułeś się zmęczony i senny w biurze? Nie możesz się skupić, a głowa wydaje się ciężka? Wiesz, że winna może być jakość powietrza? Mianowicie poziom CO2.

Według badań Harvardu wysoki poziom CO2 może znacząco obniżyć wydajność, zdolności poznawcze i ogólne samopoczucie. Na przykład, jeśli stężenie CO2 w pomieszczeniu przekracza 1000 części na milion (ppm), Twoja sprawność umysłowa spada o 15%.

Magazyny

Zapewnij najlepsze warunki przechowywania dla różnorodnych typów towarów!

System Aranet do monitorowania temperatury i wilgotności umożliwia zdalne przeglądanie, analizowanie i porównywanie danych, zapewniając najlepszą kontrolę jakości oraz ustawienia konfigurowalne według potrzeb. Ustaw odpowiednie progi alarmowe dla każdego z czujników Aranet i otrzymuj ostrzeżenia przez SMS lub e-mail o każdej porze dnia.

Maksymalizuj zyski, oszczędzając pieniądze na zmniejszeniu strat żywności poprzez poprawę kontroli jakości w magazynach i halach produkcyjnych.

Scentralizowane zbieranie danych oszczędza czas i pieniądze, eliminując potencjalny błąd ludzki oraz eliminuje potrzebę ręcznego zbierania danych. Zoptymalizuj koszty za pomocą Aranet!

Przenieś systemy HVAC na wyższy poziom dzięki rozwiązaniom monitorującym Aranet! Aranet można zintegrować z istniejącym sprzętem, a czujniki bezprzewodowe można wdrożyć bez dodatkowych kosztów instalacji. Oszczędź na ogrzewaniu i klimatyzacji w miejscach takich jak szpitale, szkoły i muzea, centra danych, apteki, hotele, restauracje, budynki biurowe.Aranet zapewnia bezprzewodowe rozwiązania monitorujące do precyzyjnych pomiarów temperatury, wilgotności i CO2. Otrzymasz powiadomienia e-mailem lub SMS-em, jeżeli coś będzie wymagało twojej uwagi.

Funkcje systemu

Monitoring i analiza parametrów środowiskowych jednym z najpotężniejszych narzędzi przy podejmowaniu decyzji dotyczących optymalizacji procesów. Z systemem Aranet zautomatyzowane gromadzenie danych pomaga usprawnić kontrolę jakości, monitorować trwające procesy i umożliwia natychmiastowe rozwiązywanie pilnych problemów. Oprogramowanie Aranet SensorHUB pozwala na wysyłanie alarmów za pomocą powiadomień e-mail lub wiadomości tekstowych, zapewniając dostarczenie najbardziej pilnych informacji o każdej porze dnia.

System Aranet

Jakie czujniki można bezpośrednio podłączyć do systemu:

 • Temperatura
 • Temperatura czujniki PT100
 • Temperatura czujniki PT1000
 • Wilgotność powietrza
 • CO2
 • Sygnał analogowy 0-10V
 • Sygnał analogowy (0 lub 4)-20mA
 • Impulsy
 • Natężenie oświetlenia
 • Odległość / Pomiar napełnienia lub poziomu
 • Promieniowanie PAR
 • Waga
 • Wilgotność gleby/podłoża
 • Konduktancja / zasolenie gleby
 • Zmiany grubości łodygi
Wykresy

Wykresy są podstawowym sposobem na sprawdzenie, porównywanie i analizowanie informacji. Strona z wykresami umożliwia użytkownikowi przeglądanie danych historycznych, wzorców i zmiany, jak również porównanie wielu odczytów czujników w czasie, aby zobaczyć potencjalne korelacje.

Alarmy

Aranet PRO posiada funkcję wysyłania alarmów jako wiadomości e-mail lub SMS. Progi alarmowe mogą być nadanie niezależnie dla każdego czujnika lub grupy urządzeń. Dzięki temu nie przegapisz żadnej istotnej zmiany monitorowanych parametrów.

Raporty

Aby wprowadzać zmiany w procesie oraz polepszać parametry środowiskowe konieczna jest analiza zapisanych pomiarów. Aranet pozwala na tworzenie raportów z wybranego przedziału czasu w formie arkuszów danych i wykresów.

Multi konta

W przypadku gdy z oprogramowania ma kilka osób, możliwe jest założenie osobnych kont użytkownika dla każdej z nich. Zapewnia to dodatkowy poziom bezpieczeństwa. Dostęp do ustawień systemowych mają jedynie wyznaczeni do tego użytkownicy.

Oprogramowanie na wszystkie urządzenia

System Aranet PRO jest dostarczany z bezpłatnym, łatwym w użyciu oprogramowaniem - Aranet SensorHUB - które pozwala przeglądać, analizować i porównywać dane w czasie rzeczywistym, ustawiać progi alarmów, zmieniać nazwy czujników, eksportować dane, tak aby na bieżąco umozliwiać kontrolę i optymalizację procesu. Z oprogramowania można korzystać na smartfonie, tablecie lub komputerze.

Aranet Cloud - twoje dane w twojej prywatnej chmurze

Cloud jest usługą rozszerzającą standardową funkcjonalność systemu Aranet. Narzędzie to przygotowano z myślą o dużych przedsiębiorstwach, tak aby umożliwić dostęp do danych z wielu stacji bazowych jednocześnie niezależnie od ich lokalizacji. Oprogramowanie wzbogacono o nowe metody wizualizacji pomiarów oraz zarządzanie większą ilością użytkowników.

Idealne rozwiązanie aby bezprzewodowy monitorowanie podnieść do następnego poziomu

Aranet Cloud to rozwiązanie klasy przemysłowej do zdalnego zarządzania jednym lub wieloma ekosystemami Aranet IoT. Spersonalizuj swoje dane za pomocą niestandardowych pulpitów nawigacyjnych, wykresów i zarządzania użytkownikami.

Rejestracja parametrów z wielu oddzielnych stacji bazowych

Łatwa instalacja oszczędzająca czas i pieniądze

Dostęp z każdego miejsca i każdego rodzaju urządzenia

Integracja z innymi systemami dla lepszej optymalizacji procesu

Automatyczna zbieranie danych oraz tworzenie kopii zapasowych

Prosta obsługa nie wymagająca specjalistycznego szkolenia

Jeśli nie znalazłeś w powyższym artykule odpowiedzi na Twoje pytania, zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą, który pomoże wybrać rozwiązanie odpowiednie do Twoich wymogów.

Chętnie odpowiem na Państwa pytania i pomogę dobrać optymalne rozwiązanie spełniające Państwa potrzeby!

Elementy systemu

  Strona używa plików cookies.