Aranet

Radiowy system pomiarowy

Jeśli monitorowanie parametrów środowiskowych ma duży wpływ na sprawne funkcjonowanie Twojej firmy, na pewno wiesz jak ważna jest możliwość zbierania danych i śledzenia wszelkich zmian, które mogą wystąpić. Dobry systemu pozwana zmniejszyć ilość pracy fizycznej oraz w znaczący sposób zredukować koszty. Dlatego kluczowe jest wybranie sprawdzonego rozwiązania.

Opis systemu

System Aranet składa się ze stacji bazowej i szerokiej gamy bezprzewodowych czujników, wytrzymałych na trudne warunki środowiskowe. Mogą one być bez obawy umieszczone na zewnątrz i wystawione na wahania temperatury oraz działanie dużej wilgotności. Czujniki mierzą m.in. temperaturę, wilgotność i CO2 a następnie przesyłają te dane do stacji bazowej, która umożliwia ich późniejszą analizę za pomocą oprogramowania komputerowego.

Czujniki te charakteryzują się wyjątkowo niskim zużyciem energii, co pozwala na ich funkcjonowanie do 10 lat bez konieczności wymiany baterii. Użytkownik może dodać do 100 czujników w odległości do 3 kilometrów od stacji bazowej.

Stacja Aranet PRO dostarczana jest z darmowym oprogramowaniem. Łatwy w użyciu interfejs pozwala na przeglądanie, analizowanie i porównywanie odczytów w czasie rzeczywistym z komputera, tabletu, a nawet smartfona.

Aranet jest zupełnie nowym rozwiązaniem dla szerokiego przekroju branż: zakładów produkcji żywności, sklepów spożywczych, firm zarządzających magazynami, muzeów i hal wystawowych, hoteli i restauracji, obiektów rolniczych, centrów danych i wielu innych.

Potrzebujesz większych funkcjonalności od darmowego oprogramowania? - Aranet Cloud Twoja prywatna chmura z danymi

Branże

Zapewnij najlepsze warunki wzrostu swoich plonów, monitorując temperaturę i wilgotności, zarówno powietrza jak i gleby.

Aranet pomaga obniżyć koszty, zapewniając najlepsze warunki do uprawy i przechowywania produktów. Unikaj strat, które występują, gdy poziomy temperatury i wilgotności nie są odbiegają od pożądanych standardów.Zwiększ swoje zbiory poprzez poprawę kontroli warunków w których rosną twoje uprawy.
Czy kiedykolwiek czułeś się zmęczony i senny w biurze? Nie możesz się skupić, a głowa wydaje się ciężka? Wiesz, że winna może być jakość powietrza? Mianowicie poziom CO2.

Według badań Harvardu wysoki poziom CO2 może znacząco obniżyć wydajność, zdolności poznawcze i ogólne samopoczucie. Na przykład, jeśli stężenie CO2 w pomieszczeniu przekracza 1000 części na milion (ppm), Twoja sprawność umysłowa spada o 15%.

Magazyny

Zapewnij najlepsze warunki przechowywania dla różnorodnych typów towarów!

System Aranet do monitorowania temperatury i wilgotności umożliwia zdalne przeglądanie, analizowanie i porównywanie danych, zapewniając najlepszą kontrolę jakości oraz ustawienia konfigurowalne według potrzeb. Ustaw odpowiednie progi alarmowe dla każdego z czujników Aranet i otrzymuj ostrzeżenia przez SMS lub e-mail o każdej porze dnia.

Maksymalizuj zyski, oszczędzając pieniądze na zmniejszeniu strat żywności poprzez poprawę kontroli jakości w magazynach i halach produkcyjnych.

Scentralizowane zbieranie danych oszczędza czas i pieniądze, eliminując potencjalny błąd ludzki oraz eliminuje potrzebę ręcznego zbierania danych. Zoptymalizuj koszty za pomocą Aranet!

Przenieś systemy HVAC na wyższy poziom dzięki rozwiązaniom monitorującym Aranet! Aranet można zintegrować z istniejącym sprzętem, a czujniki bezprzewodowe można wdrożyć bez dodatkowych kosztów instalacji. Oszczędź na ogrzewaniu i klimatyzacji w miejscach takich jak szpitale, szkoły i muzea, centra danych, apteki, hotele, restauracje, budynki biurowe.Aranet zapewnia bezprzewodowe rozwiązania monitorujące do precyzyjnych pomiarów temperatury, wilgotności i CO2. Otrzymasz powiadomienia e-mailem lub SMS-em, jeżeli coś będzie wymagało twojej uwagi.

Funkcje systemu

Monitoring i analiza parametrów środowiskowych jednym z najpotężniejszych narzędzi przy podejmowaniu decyzji dotyczących optymalizacji procesów. Z systemem Aranet zautomatyzowane gromadzenie danych pomaga usprawnić kontrolę jakości, monitorować trwające procesy i umożliwia natychmiastowe rozwiązywanie pilnych problemów. Oprogramowanie Aranet SensorHUB pozwala na wysyłanie alarmów za pomocą powiadomień e-mail lub wiadomości tekstowych, zapewniając dostarczenie najbardziej pilnych informacji o każdej porze dnia.

System Aranet

Jakie czujniki można bezpośrednio podłączyć do systemu:

 • Temperatura
 • Temperatura czujniki PT100
 • Temperatura czujniki PT1000
 • Wilgotność powietrza
 • CO2
 • Sygnał analogowy 0-10V
 • Sygnał analogowy (0 lub 4)-20mA
 • Impulsy
 • Natężenie oświetlenia
 • Odległość / Pomiar napełnienia lub poziomu
 • Promieniowanie PAR
 • Waga
 • Wilgotność gleby/podłoża
 • Konduktancja / zasolenie gleby
 • Zmiany grubości łodygi
Wykresy

Wykresy są podstawowym sposobem na sprawdzenie, porównywanie i analizowanie informacji. Strona z wykresami umożliwia użytkownikowi przeglądanie danych historycznych, wzorców i zmiany, jak również porównanie wielu odczytów czujników w czasie, aby zobaczyć potencjalne korelacje.Alarmy

Aranet PRO posiada funkcję wysyłania alarmów jako wiadomości e-mail lub SMS. Progi alarmowe mogą być nadanie niezależnie dla każdego czujnika lub grupy urządzeń. Dzięki temu nie przegapisz żadnej istotnej zmiany monitorowanych parametrów.

Raporty

Aby wprowadzać zmiany w procesie oraz polepszać parametry środowiskowe konieczna jest analiza zapisanych pomiarów. Aranet pozwala na tworzenie raportów z wybranego przedziału czasu w formie arkuszów danych i wykresów.

Multi konta

W przypadku gdy z oprogramowania ma kilka osób, możliwe jest założenie osobnych kont użytkownika dla każdej z nich. Zapewnia to dodatkowy poziom bezpieczeństwa. Dostęp do ustawień systemowych mają jedynie wyznaczeni do tego użytkownicy.

Oprogramowanie na wszystkie urządzenia

System Aranet PRO jest dostarczany z bezpłatnym, łatwym w użyciu oprogramowaniem - Aranet SensorHUB - które pozwala przeglądać, analizować i porównywać dane w czasie rzeczywistym, ustawiać progi alarmów, zmieniać nazwy czujników, eksportować dane, tak aby na bieżąco umozliwiać kontrolę i optymalizację procesu. Z oprogramowania można korzystać na smartfonie, tablecie lub komputerze.

Aranet Cloud - twoje dane w twojej prywatnej chmurze

Cloud jest usługą rozszerzającą standardową funkcjonalność systemu Aranet. Narzędzie to przygotowano z myślą o dużych przedsiębiorstwach, tak aby umożliwić dostęp do danych z wielu stacji bazowych jednocześnie niezależnie od ich lokalizacji. Oprogramowanie wzbogacono o nowe metody wizualizacji pomiarów oraz zarządzanie większą ilością użytkowników.

Idealne rozwiązanie aby bezprzewodowy monitorowanie podnieść do następnego poziomu

Aranet Cloud to rozwiązanie klasy przemysłowej do zdalnego zarządzania jednym lub wieloma ekosystemami Aranet IoT. Spersonalizuj swoje dane za pomocą niestandardowych pulpitów nawigacyjnych, wykresów i zarządzania użytkownikami.

Rejestracja parametrów z wielu oddzielnych stacji bazowych

Łatwa instalacja oszczędzająca czas i pieniądze

Dostęp z każdego miejsca i każdego rodzaju urządzenia

Integracja z innymi systemami dla lepszej optymalizacji procesu

Automatyczna zbieranie danych oraz tworzenie kopii zapasowych

Prosta obsługa nie wymagająca specjalistycznego szkolenia

Jeśli nie znalazłeś w powyższym artykule odpowiedzi na Twoje pytania, zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą, który pomoże wybrać rozwiązanie odpowiednie do Twoich wymogów.

Chętnie odpowiem na Państwa pytania i pomogę dobrać optymalne rozwiązanie spełniające Państwa potrzeby!

tel. +22 519 057 754

m.ochocki@mera-sp.pl

Elementy systemu

Stacja bazowa Aranet PRO 12 Stacja bazowa Aranet PRO 12 2
Dostępny
System Aranet

Stacja bazowa Aranet PRO 12

SAF Tehnika JSC
TDSBWB01
2 399,00 zł
Stacja bazowa Aranet PRO do monitorowania środowiska wewnętrznego, które działa jako bramka, magazyn danych i serwer sieciowy. Porty: 12 VDC, Ethernet, USB A. Przesyłanie danych do 3km.
Stacja bazowa Aranet PRO+ z 12 czujnikami
Dostępny
System Aranet

Stacja bazowa Aranet PRO Plus 12

SAF Tehnika JSC
TDSBOA03
2 327,50 zł
Stacja bazowa współpracująca z 12 czujnikami Aranet, przeznaczona do monitorowania środowiska zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Obudowa o IP67. Zasięg do 3 km. Stacja wyprodukowana w EU!
Stacja bazowa Aranet PRO+ LTE 12
Dostępny
System Aranet

Stacja bazowa Aranet PRO Plus LTE 12

SAF Tehnika JSC
TDSBOB03
2 707,50 zł
Stacja bazowa Aranet LTE zbiera dane z 12 czujników Aranet. Dane można przechowywać lokalnie lub w chmurze Aranet Cloud.Stacja ma stopień ochrony IP67 i posiada wbudowany modem 4G LTE oraz interfejsy sieciowe Wi-Fi i Ethernet. Przyjazny interfejs ułatwia przeglądanie, analizowanie i porównywanie zbieranych danych w czasie rzeczywistym. Zasięg przesyłania...
Czujnik temperatury i wilgotności ARANET t/rh
Dostępny
System Aranet

Czujnik temperatury i wilgotności Aranet T/RH

SAF Tehnika JSC
TDSPT001
380,00 zł
Bezprzewodowy czujnik temperatury i wilgotności względnej, charakteryzujący się wyjątkowo niskim zużyciem energii, co pozwala mu działać do 10 lat bez wymiany baterii.  Czujnik wyprodukowany w EU!
Czujnik z sondą Aranet T
Dostępny
System Aranet

Czujnik temperatury z sondą Aranet T

SAF Tehnika JSC
TDSPT002.003
712,50 zł
Czujnik z sondą do pomiaru i monitorowania temperatury powietrza, cieczy i ciał stałych. Czujnik wyprodukowany w EU!
Czujnik Aranet4 PRO Czujnik Aranet4 PRO 2
Dostępny
System Aranet

Czujnik Aranet4 PRO

SAF Tehnika JSC
TDSPC003
965,15 zł
Samodzielny, bezprzewodowy czujnik zasilany bateryjnie, do monitorowania CO2, temperatury, wilgotności względnej oraz ciśnienia atmosferycznego w szkole, biurze lub w innym pomieszczeniu. Urządzenie jest przenośne, proste w instalacji, łatwe w obsłudze i informuje, kiedy monitorowane poziomy przekroczą wartości graniczne. Czujnik wyprodukowany w EU!
Miernik jakości powietrza Aranet4 HOME Miernik jakości powietrza Aranet4 HOME 2
Dostępny
System Aranet

Miernik jakości powietrza Aranet4 HOME

SAF Tehnika JSC
TDSPC0H3
819,65 zł
Innowacyjny, bezprzewodowy miernik jakości powietrza w pomieszczeniach. Pomiar CO2, temperatury, wilgotności powietrza i ciśnienia atmosferycznego. Przenośny, zasilany bateryjnie, ekran E-Ink, aplikacja do konfiguracji i historii danych.
Czujnik temperatury i wilgotności Aranet Czujnik temperatury i wilgotności Aranet 2
Dostępny
System Aranet

Czujnik temperatury i wilgotności Aranet T/RH, IP67

SAF Tehnika JSC
TDSPT802
498,75 zł
Bezprzewodowy czujnik temperatury i wilgotności względnej Aranet do trudnych warunków środowiskowych (IP67). Zakres pomiaru -40oC do 60oC, zasięg do 3 km, zasilany bateryjnie, współpraca z chmurą Aranet. Czujnik wyprodukowany w EU!
Bezprzewodowy czujnik temperatury roślin Aranet IR Bezprzewodowy czujnik temperatury roślin Aranet IR 2
Dostępny
System Aranet

Czujnik temperatury roślin Aranet IR

SAF Tehnika JSC
TDSIR001
2 375,00 zł
Bezprzewodowy czujnik Aranet IR do pomiaru temperatury roślin w szczególności w branży ogrodniczej. Prosty w obsłudze o wysokiej dokładności pomiaru i trwałości (obudowa IP65). Wyposażony w baterie o żywotności do 12 lat. Czujnik jest kompatybilny z Aranet Cloud. Czujnik wyprodukowany w EU!
Bezprzewodowy przetwornik Aranet z wejściem prądowym 4-20 mA Bezprzewodowy przetwornik Aranet z wejściem prądowym 4-20 mA 2
Dostępny
System Aranet

Przetwornik Aranet z wejściem prądowym 4-20 mA

SAF Tehnika JSC
TDSPCL02.010
712,50 zł
Bezprzewodowy przetwornik z wejściem prądowym 4-20 mA współpracujący z dowolnym czujnikiem innej firmy, który wykorzystuje mA jako wyjście. Zasilany bateryjnie, trwała obudowa do trudnych warunków IP68. Może być stosowany do monitorowania pH, poziomu cieczy, ciśnienia, przepływu magnetycznego, prędkości, przyspieszenia, wibracji przemysłowych....
Bezprzewodowy czujnik Aranet T/RH z osłoną przeciwsłoneczną
Dostępny
System Aranet

Czujnik temperatury i wilgotności Aranet z osłoną przeciwsłoneczną

SAF Tehnika JSC
TDSPT509
1 591,25 zł
Bezprzewodowy czujnik T/RH z osłoną przed promieniowaniem. Wykorzystuje ciepło słoneczne do zapewnienia pionowego przepływu powietrza, zapewniając dokładne odczyty pomiarów. Obudowa o IP65 przeznaczony do środowiska szklarniowego. Transmisja danych do 3 km. Czujnik wyprodukowany w EU!
Bezprzewodowy czujnik temperatury Aranet T Compact Bezprzewodowy czujnik temperatury Aranet T Compact 2
Dostępny
System Aranet

Czujnik temperatury Aranet T Compact

SAF Tehnika JSC
TDSPT204
340,67 zł
Bezprzewodowy czujnik temperatury do pomiarów temperatury w czasie rzeczywistym. Dopuszczony do kontaktu z żywnością. Zakres pomiarowy: od -40°C do +60°C. Wytrzymała obudowa o IP68. Zasięg przesyłania danych do 3 km. Kompatybilny z Aranet Cloud. Czujnik wyprodukowany w EU!
Bezprzewodowy czujnik temperatury Aranet T Compact Bezprzewodowy czujnik temperatury Aranet T Compact 2
Dostępny
System Aranet

Czujnik temperatury Aranet T Compact

SAF Tehnika JSC
TDSPT104
332,50 zł
Bezprzewodowy, kompaktowy czujnik temperatury o znaczeniu krytycznym dla firm takich jak supermarkety i chłodnie o niewielkich rozmiarach i obudowie dopuszczonej do kontaktu z żywności. Odczyty temperatury w czasie rzeczywisty. Czujnik wyprodukowany w EU!
Czujnik Aranet EC, T i wilgotności gleby Czujnik Aranet EC, T i wilgotności gleby 2
Dostępny
System Aranet

Czujnik Aranet EC, T i wilgotności gleby

SAF Tehnika JSC
TDSPHE01
3 803,63 zł
Dzięki regularnemu pomiarowi zawartości wody w glebie czujnik wilgotności pozwala na ustalenie optymalnego nawadniania sprzyjającemu wzrostowi roślin. Urządzenie posiada również możliwość badania temperatury i przewodnictwa elektrycznego, co umożliwia monitorowanie ilości składników odżywczych w glebie. Czujnik wyprodukowany w EU!
Czujnik mikro-zmienności łodygi Aranet Czujnik mikro-zmienności łodygi Aranet 2
Dostępny
System Aranet

Czujnik mikro-zmienności łodygi Aranet

SAF Tehnika JSC
TDSPSD01
4 410,00 zł
Czujnik umożliwiający badanie wpływu nawadniania i innych czynników środowiskowych na bilans wodny i wzrost rośliny. Czujnik wyprodukowany w EU!
Czujnik masy Aranet
Dostępny
System Aranet

Czujnik masy Aranet

SAF Tehnika JSC
TDSPSV01.050
1 488,38 zł
Czujnik umożliwiający monitorowanie wzrostu i rozwoju rośliny. Stosowanych w magazynach, przemyśle spożywczym i transporcie. Czujnik wyprodukowany w EU!
Luksomierz Aranet LUX Luksomierz Aranet LUX 2
Dostępny
System Aranet

Czujnik natężenia światła Aranet LUX

SAF Tehnika JSC
TDSPLM01
2 756,25 zł
Czujnik do pomiaru natężenia światła we wszelkiego rodzaju budynkach. Czujnik wyprodukowany w EU!
Ultradźwiękowy czujnik odległości Aranet Ultradźwiękowy czujnik odległości Aranet 2
Dostępny
System Aranet

Ultradźwiękowy czujnik odległości Aranet

SAF Tehnika JSC
TDSPDM02
3 778,00 zł
Czujnik wykorzystujący ultradźwięki do pomiaru odległości od obiektu. Działa ze wszelkiego rodzaju powierzchniami płynnymi lub stałymi, i nadaje się do szerokiego zakresu praktycznych zastosowań. Czujnik wyprodukowany w EU!
Czujnik CO2, temperatury i ciśnienia atmosferycznego Aranet Czujnik CO2, temperatury i ciśnienia atmosferycznego Aranet 2
Dostępny
System Aranet

Czujnik CO2, temperatury i ciśnienia atmosferycznego Aranet

SAF Tehnika JSC
TDSPC005
1 591,25 zł
Bezprzewodowy czujnik Aranet do monitorowania CO2, temperatury i ciśnienia atmosferycznego, kompatybilny ze stacjami bazowymi Aranet PRO i współpracujący z chmurą Aranet. Możliwość pracy w trudnych warunkach środowiskowych dzięki IP67. Czujnik wyprodukowany w EU!
Czujnik czasu pracy urządzenia AC Aranet
Dostępny
System Aranet

Czujnik czasu pracy urządzenia AC Aranet

SAF Tehnika JSC
TDSPAC02
1 425,00 zł
Bezprzewodowy czujnik wskazujący dokładny czas pracy maszyn, urządzeń lub innego sprzętu zasilanego prądem zmiennym. Przeznaczony dla przemysłu spożywczego, drobiarskiego, hodowlanego i innych zastosowań. Urządzenie jest kompatybilne z Aranet Cloud. Czujnik wyprodukowany w EU!
Produkt dodany do porównania

  Strona używa plików cookies.