pH gleby lub wody w uprawach konopi

Odpowiednie pH gleby jest bardzo ważne dla wzrostu i rozwoju roślin. Odczyn pH gleby silnie wpływa na wzrost i rozwój roślin, dostępność składników pokarmowych oraz aktywność mikroorganizmów glebowych. W zależności od odczynu pH może istnieć konieczność zakwaszenia gleby lub jej odkwaszenia gleby, aby spełniała ona wymogi posadzonych roślin. Jeśli chodzi o uprawę konopi, to najlepszy zakres pH dla uprawy konopi mieści się między 5,5 a 6,5. Dbałość o właściwe pH gleby pozwoli osiągnąć zdrowy i bujny wzrost roślin oraz wysokiej jakości plony. W naszym sklepie można znaleźć dwa rodzaje ph-metrów mogących pomóc w uprawie konopi.

Uprawa konopi - urządzenia i systemy

Tester pH gleby GroLine Hanna HI 981030

Tester pH do gleby, który to umożliwia wykonywanie bezpośrednich pomiarów w glebie. Model z bluetooth może łączyć się ze smartphonem, co umożliwia archiwizację danych. Idealny do testowania w ruchu, duży wyświetlacz LCD zapewnia łatwy odczyt a obsługa jednym przyciskiem usprawnia proces testowania.

Uprawa konopi - urządzenia i systemy

Miernik pH/EC/TDS/T Groline Monitor Hanna HI 981420

Miernik z serii Groline do upraw hydroponicznych, do ciągłej kontroli hydroponicznych składników odżywczych. Umożliwia on pomiar w hydroponikach, akwaponikach i szklarniach. Wersja z sondą z gwintem pozwala na wkręcenie elektrody do układu zamkniętego.

Konduktywność gleby w uprawach konopi

Konduktywność gleby to jedna z ważnych cech gleby. Przewodność elektryczna właściwa gleby (konduktywność) jest jednym z czynników wpływających na plon roślin. Wysoka konduktywność gleby może prowadzić do zwiększonej ilości soli w glebie, co może wpłynąć negatywnie na plony roślin. Z drugiej strony, niska konduktywność gleby może prowadzić do niedoboru składników pokarmowych dla roślin i związanych z tym niższych plonów. Jeśli chodzi o uprawę konopi, to najlepsza konduktywność gleby dla uprawy konopi mieści się między 1,5 a 2,5 mS/cm. Najszybszym sposobem pomiaru będzie zbadanie przewodności od razu w glebie. Konduktometrem który to może umożliwić jest model obok.

Uprawa konopi - urzadzenia i systemy

Tester przewodności i temperatury gleby GroLine Soil Test HI 98331

Specjalnie zaprojektowany miernik z sondą penetracyjną do bezpośredniego pomiaru przewodności (EC) i temperatury gleby. Dzięki kompaktowym rozmiarom, obsłudze za pomocą jednego przycisku i automatycznej kalibracji jest doskonałym przyrządem do wykonywania bezpośrednich pomiarów przewodnictwa w glebie.

Uprawa konopi - urządzenia i systemy

Rejestrator wilgotności gleby Onset MX2306 z sondą na przewodzie 2m

Rejestrator przeznaczony jest dla badaczy i hodowców wymagających dokładnych danych. Dzięki niemu możemy w znacznym stopniu zaoszczędzić wodę. Może działać bez problemu w uprawach Indoor, jak i Outdoor. Jako opcję można zakupić również wersje z czujnikiem temperatury gleby lub powietrza.

Wilgotność gleby w uprawach konopi

Optymalna wilgotność gleby dla uprawy konopi wynosi 50 - 70% i obniża się wraz ze wzrostem rośliny. Kontrola wilgotności ma kluczowe znaczenie, ponieważ rośliny potrzebują różnych poziomów wilgotności na różnych etapach cyklu życia. Na przykład sadzonki lubią, kiedy wilgotność wynosi około 65 - 70%. W fazie wegetatywnej możesz co tydzień stopniowo obniżać wilgotność o 5%. Najlepszym sposobem kontroli będzie ciągły pomiar. Uzyskać go można dzięki urządzeniu firmy Onset, pokazanym obok.

Systemy do monitoringu parametrów środowiskowych w halach przy uprawach indoor oraz w szklarniach

Uprawa konopi - urządzenia i systemy

Systemy monitorowania parametrów środowiskowych są powszechnie stosowane w uprawach Indoor. Systemy te pozwalają na monitorowanie temperatury, wilgotności, oświetlenia i innych parametrów środowiskowych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu rolnicy mogą kontrolować warunki w swoich uprawach i dostosowywać je do potrzeb roślin. Systemem idealnym do takiej kontroli będzie system Aranet. System ten oferuje możliwość badania temperatury i wilgotności powietrza, wilgotności gleby, natężenia oświetlenia (szczególnie istotna przy uprawach LED), zawartości CO2 czy wagi rośliny. Całość może działać w lokalnej sieci internet lub chmurze. System posiada również możliwość podłączenia urządzeń 4-20 (np. nawodnienie lub otwieranie okien). Zachęcam również do sprawdzenia przewodnika producenta na ten temat.

Stacje meteorologiczne w uprawach konopi

Stacje meteorologiczne są używane do pomiaru różnych parametrów atmosferycznych, takich jak temperatura, wilgotność, ciśnienie, promieniowanie słoneczne i opady deszczu. W przypadku uprawy konopi, stacje meteorologiczne mogą być używane do monitorowania warunków pogodowych i glebowych w celu zoptymalizowania uprawy. Mniejsze zużycie wody oraz pestycydów może przyczynić się do zmniejszenia kosztów uprawy. W naszym sklepie można znaleźć wiele stacji meteorologicznych dla hodowców małych i dużych. Dlatego w celu lepszej personalizacji zachęcam do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Zachęcam również do obejrzenia webinaru, o tym jak monitoring warunków pomaga w zwiększeniu plonów.

Chętnie odpowiem na Państwa pytania i pomogę dobrać optymalne rozwiązanie spełniające Państwa potrzeby!

  Strona używa plików cookies.