• Nowość
Tester jakości oleju spożywczego ETI
Tester jakości oleju spożywczego ETI
Tester jakości oleju spożywczego ETI
Tester jakości oleju spożywczego ETI

Tester jakości oleju spożywczego ETI 825-890

825-890
"unavailable" ""
1 048,00 zł netto
1 289,04 zł brutto

Tester jakości oleju spożywczego do kontroli różnego typu olejów stosowanych w gastronomii.

Tester jakości oleju spożywczego ETI 825-890 jest przyrządem pomiarowym, który pozwala na ustalenie jakości różnego typu olejów stosowanych w gastronomii.
Miernik jest bardzo wygodny oraz prosty w użyciu – wystarczy zanurzyć sondę w oleju, a urządzenie wskaże wartość %TPM (udział składników polarnych) oraz temperaturę oleju, co umożliwia jednoznaczne stwierdzenie czy olej wciąż nadaje się do użytku oraz pozwala na zapobieganie nadmiernej degradacji używanego oleju w związku z jego przegrzewaniem.
Pomiar dokonywany jest bezpośrednio w gorącym oleju, dzięki czemu tester może być używany podczas procesów gotowania, smażenia itp. bez przerywania ich. Tester jakości oleju wyposażony jest w wyświetlacz LED z funkcją kolorowego podświetlenia, kolor sygnalizuje stan przydatności oleju bez konieczności wczytywania się w uzyskany pomiar. Dzięki wymianie oleju tylko wtedy, kiedy faktycznie jest taka potrzeba możesz zaoszczędzić pieniądze, czas a także pomagać środowisku dzięki zmniejszonemu zużyciu surowca.

Tester oleju spożywczego ETI 825-890 jest odpowiedni do mierzenia m.in. takich olei jak oliwa z oliwek, olej palmowy, olej rzepakowy, olej arachidowy, olej sojowy, olej sezamowy, inne oleje roślinne, a także tłuszcze zwierzęce.

Funkcje/cechy:

  • pomaga określić jakość oleju do smażenia
  • pomaga w ustaleniu kiedy należy wymienić olej do smażenia
  • prosty system sygnalizacji świetlnej LED
  • wyświetla wartości temperatury i %TPM (składników polarnych)
  • dostarczany z bezpłatną butelką oleju kalibracyjnego 816-090

Cena zawiera:

  • tester oleju ETI 825-890
  • butelka oleju kalibracyjnego ETI 816-090
  • baterie
  • instrukcję obsługi

W jaki sposób działa tester jakości oleju spożywczego?

Urządzenie sprawdza zawartość składników polarnych (%TPM), które wg. badań są idealnym wskaźnikiem termotlenowego ładunku oleju, co oznacza że wskaźnik ten jest decydujący w uznaniu oleju za zużyty lub wciąż nadający się do użytku.

Im wyższy jest udział składników polarnych w oleju tym gorsza jest jakość oleju, którego używamy do smażenia. Wskaźnik %TPM określa ilość materiałów polarnych w oleju.
Cząsteczka jest polarna, ponieważ obracające się wokół niej ujemnie naładowane elektrony nie są równomiernie rozmieszczone, podczas gdy cząsteczka niepolarna ma równomiernie rozmieszczone elektrony.

Na przykład woda jest materiałem bardzo polarnym, a olej jest niepolarny, co oznacza, że woda oddziela się od oleju, jak widać na obrazku obok.

Wskaźnik %TPM mówi nam również o zawartości triglicerydów. Są to związki połączone z 1 cząsteczką glicerolu i 3 kwasami tłuszczowymi, a więc są „większymi” cząsteczkami niż pojedyncze kwasy tłuszczowe, które wykrywają proste paski testowe – to sprawia, że tester jakości oleju spożywczego ETI ma zdecydowaną przewagę nad innymi rozwiązaniami do pomiaru jakości tłuszczów.

Tester mierzy liczbę tych właśnie „większych” polarnych cząsteczek, które pojawiają się w oleju i podaje procent TPM (% TPM) na wyświetlaczu LCD. 24% TPM jest uważane za poziom procentowy, przy którym olej do smażenia nie nadaje się już do spożycia przez ludzi.

Sposób działa tester jakości oleju spożywczego
Rozdzielczość
0.1% TPM i temperatura 0.1°C
Dokładność
±3% TPM i temperatura ±1.5°C
Zakres pomiarowy
4 do 40% TPM i temperatura 30 do 200°C
Typ czujnika
pojemnościowy
Wyświetlacz
niestandardowy wyświetlacz LCD
Zasilanie
baterie: 2 x 1.5 V AAA
Żywotność baterii
25 godzin pracy ciągłej
Wymiary
31 x 48 x 365 mm
Waga
250 g
Stopień ochrony
IP65
825-890
Wzorcowanie temperatury w 3-ech punktach, z akredytacją PCA
Dostępny
Z akredytacją PCA

Wzorcowanie temperatury w 3-ech punktach, z akredytacją PCA

SW1-A
250,00 zł
Wzorcowanie termometru lub rejestratora temperatury w 3-ech dowolnych punktach z zakresu: -30 ... 80°C - temperatura powietrza; -40 ... 180°C - temperatura cieczy, -30 ... 200°C - termometr szklany, w laboratorium z akredytacją PCA.
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

  Strona używa plików cookies.