Termometr bezdotykowy do ciała ETI 801-590

Produkt na zamówienie
Netto
307,50 zł Brutto

Bezdotykowy termometr (pirometr) do czoła - odpowiedni do pomiaru temperatury dorosłych i dzieci w każdym wieku, odpowiedni do kontroli temperatury członków rodziny i pracowników / klientów, w biurach, sklepach, magazynach, szkołach, restauracjach itp.

Bezkontaktowy termometr na podczerwień do czoła ETI 801-590, zgodny z Dyrektywą Unii Europejskiej dotyczącą urządzeń medycznych 93/42 EWG.

Termometr zapewnia wiarygodne i dokładne odczyty temperatury człowieka, automatycznie wyświetlając „równoważny” pomiar temperatury w ustach. Umożliwia użytkownikowi szybko sprawdzić temperaturę czoła dorosłego i dziecka za pomocą bezdotykowej technologii podczerwieni dla bezpieczeństwa i higieny.

Termometr jest szybki, dokładny i prosty w użyciu. Wystarczy nacisnąć przycisk zasilania (On/Mem), aby włączyć miernik, przytrzymać go w odległości 4 cm od środka czoła nacisnąć i przytrzymać przycisk „Start”, aż do usłyszenia sygnału dźwiękowego wskazującego (chyba że wyciszony) na zakończenie pomiaru. Odczyt powinien zająć około 1 sekundy.

Termometr ma wbudowany alarm gorączki (trzy krótkie sygnały dźwiękowe, a następnie jeden długi dźwięk) sygnalizujący przekroczenie temperatury 37,5 °C.

Czoło spocone, pokryte kosmetykami lub z blizną może powodować niedokładne odczyty. Osoba sprawdzająca temperaturę powinna była znajdować się w stabilnym otoczeniu przez co najmniej pięć minut zanim zacznie mierzyć temperaturę czoła.

Termometr jest wyposażony w wyświetlacz z jasnym, niebieskim podświetleniem, zapewniającym czytelność, nawet w słabo oświetlonych miejscach. Miernik ma możliwość przejścia do trybu pomiaru temperatury innych powierzchni do maksymalnej temperatury 80°C. Termometr wyłącza się automatycznie po 60 sekundach. Bezkontaktowy termometr do czoła przechowuje ostatnie 25 odczytów. Wymiary to 158 L x 48 W x 40,2 D mm. Dostarczany w komplecie z 2 bateriami AAA.

Funkcje/cechy:

• Automatyczne wyłączenie po 60 sekundach
  • Profesjonalny miernik medyczny z certyfikatem CE 1639
  • Łatwy w użyciu, bez skomplikowanych instrukcji
  • Szybkie jednosekundowe odczyty
  • Dokładne odczyty temperatury równoważne z pomiarem w ustach
  • Dźwiękowy alarm przy wysokiej temperatury
  • Niebieskie podświetlenie wyświetlacza LED
  • Funkcja pamięci (przechowuje ostatnie 25 odczytów)
  • Wyrób medyczny klasy II

Dane techniczne:

Zakres pomiaru temperatury czoła: 34°C do 42.2°C
Zakres pomiaru temperatury innych powierzchni: -22°C do 80°C
Temperatura i wilgotność pracy: 10°C do 40°C, 15 do 85% RH
Temperatura przechowywania: -20°C do 50°C , mniej niż 85% RH
Rozdzielczość: 0.1°C
Dokładność tryb do czoła" ±0.2°C w zakresie 35 do 42°C. W pozostałym zakresie ±0.3°C
Dokładność tryb innych powierzchni: ±0.3°C w zakresie 22 do 42.2°C. W pozostałym zakresie ±4% lub ±2°C, w zależności które jest większe
Emisyjność: stała 0.95 w trybie innych powierzchni
Zasilanie: baterie 2 x AAA alkaliczne (w wyposażeniu)
Żywotność baterii: 3000 godzin (automatyczne wyłączenie po 60 sekundach)
Wyświetlacz: LCD  z podświetleniem
Wymiary: 40.2 x 48 x 158 mm
Waga: 100 g
Materiał obudowy: ABS
Skala pomiarowa: °C/°F
Certyfikat: CE 1639
Producent: ETI Ltd
Kraj pochodzenia: Wielka Brytania
Gwarancja: 12 miesięcy

Cena zawiera:

• Termometr bezdotykowy ETI 801-590
  • Baterie (2 szt)
  • Certyfikat CE 1639
  • Instrukcję obsługi

Zakres pomiarowy
(-22°C ... +80°C)

Electronic Temperature Instruments Ltd jest brytyjskim, wielokrotnie nagradzanym producentem termometrów cyfrowych, produkującym termometry elektroniczne i bezdotykowe dla szeroko rozumianej branży spożywczej wraz z rejestratorami danych, miernikami wilgotności, miernikami wilgotności i pH.

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na produkty do pomiaru temperatury Wi-Fi i Bluetooth, firma ETI opracowała gamę produktów, aby sprostać temu popytowi. W 2018 r. zdobyła nagrodę Queen's Award for Enterprise for Innovation, swoją czwartą nagrodę Queen's Award w ciągu sześciu lat.

Oprócz produkcji urządzeń do pomiaru temperatury, ETI może pochwalić się własnymi akredytowanymi przez UKAS laboratoriami kalibracyjnymi zarówno do pomiaru temperatury i wilgotności, jak i własnym działem serwisowym. W ciągu ostatnich kilku lat działalność firmy znacznie się rozwinęła, co dało ETI znaczący wzrost sprzedaży urządzeń do pomiaru temperatury i powiązanych produktów. ETI posiada wszechstronną globalną sieć dystrybutorów umożliwiającą sprzedaż produktów ETI na całym świecie, w tym w Polsce.

Firma zlokalizowana w Worthing, West Sussex, ETI posiada trzy zakłady zlokalizowane w Easting Close i Dominion Way. Obecnie ETI zatrudnia łącznie ponad 185 osób i wytwarza 70% sprzedawanych przez siebie produktów, przy czym pozostałą część pozyskuje od dostawców zagranicznych. Instrumenty produkowane we własnym zakresie objęte są pełną dwuletnią gwarancją.

Brak opini