• Nowość
Fotometr do średniego zakresu amoniaku Hanna HI97715

Fotometr do średniego zakresu amoniaku Hanna HI97715

HI97715
"unavailable" ""
1 458,00 zł netto
1 793,34 zł brutto

Zaawansowany, przenośny miernik do pomiaru  średniego zakresu amoniaku w wodzie. Fotometr jest wyposażony w nowoczesny układ optyczny, który wykorzystuje do niezwykle szybkiego i powtarzalnego pomiaru detektor referencyjny i wąskopasmowe filtry interferencyjne. Zakres pomiaru amoniaku od 0 do 10,00 mg/l (jako NH3-N).

Fotometr Hanna HI97715 do pomiaru do pomiaru średniego zakresu amoniaku w wodzie  od 0 do 10,00 mg/l(ppm).

Fotometr HI97715 łączy dokładność i łatwość użycia w kompaktowej, przenośnej konstrukcji. Zaawansowany układ optyczny miernika zapewnia dokładność jakości laboratoryjnej. Urządzenie jest przyjazne dla użytkownika i łatwe w użyciu, dzięki czemu jest idealnym fotometrem do testowania jakości wody w terenie.

Fotometr HI-97715 jest wyposażony w przyjazny dla użytkownika z tryb samouczka, który krok po kroku prowadzi użytkownika podczas wykonywania pomiaru. Zastosowanie podświetlanej diodowej matrycy punktowej pozwala na korzystanie z wirtualnych klawiszy, co sprawia, że ​​obsługa miernika jest bardzo intuicyjna, w tym wybór różnych metod, przeglądanie danych GLP, przywoływanie ostatnich 50 pomiarów i dostosowywanie miernika do preferencji użytkownika.

HI97715 jest wodoodporny, łącznie z uchwytem na kuwetę wyposażonym w wypustki, aby chronić ścieżkę optyczną przed zarysowaniem przez kuwetę. Trzy baterie AA zasilające miernik są umieszczone w chronionej, szczelnej komorze. Wyświetlacz LCD ma wymiary 71 x 37 mm (2,75 x 1,6 cala) i jest podświetlany, co ułatwia oglądanie w każdych warunkach.

Amoniak jest powszechnym produktem ubocznym rozpadu białek i jest wydalany przez zwierzęta w postaci amoniaku, mocznika lub kwasu moczowego. Amoniak jest również powszechnie znajdowany w nawozie i wykorzystywany jako źródło azotu do wzrostu roślin. Jest skuteczny jako środek czyszczący i można go znaleźć w środkach do czyszczenia szkła i podłóg. Amoniak występuje w dwóch postaciach. Jeden to zjonizowana postać amonu (NH4+), a druga to gazowa postać amoniaku (NH3).

Zależność, w jakiej formie występuje, oparta jest na pH badanego roztworu, przy czym amoniak staje się bardziej dominujący przy pH mniejszym niż 8. W wodzie pitnej często dodaje się amoniak do wody w stężeniach mniejszych niż 0,4 mg/l, aby zwiększyć skuteczność chloru jako środka dezynfekującego. Wyniki mogą być wyświetlane jako amoniak lub amon.

Fotometr do pomiaru niskiego zakresu fosforanów w wodzie

Zaawansowany układ optyczny

 • Diody LED generują bardzo mało ciepła
 • Wąskopasmowy filtr interferencyjny 8 nm  z dokładnością ±1 nm, oferuje 25% wzrost wydajności świetlnej
 • Detektor referencyjny, moduluje napięcie do diody LED w celu uzyskania stałej mocy świetlnej
 • Wklęsła soczewka skupiająca redukuje błędy wynikające z niedoskonałości kuwetyFunkcje/cechy:

 • Stabilne źródło światła
  Wewnętrzny układ odniesienia kompensujący wszelkie dryfty wynikające z wahań mocy lub zmian temperatury otoczenia. Stabilne źródło światła daje odczyty szybkie i stabilne między pomiarem zerowym a pomiarem próbki.
 • Źródło światła o wysokiej wydajności
  Diody LED oferują lepszą wydajność w porównaniu do lamp wolframowych, mają znacznie wyższą wydajność, przy mniejszym zużyciu energii i wytwarzają niewiele ciepła.
 • Filtry wysokiej jakości
  Filtry optyczne zapewniają większą dokładność długości fali i silniejszy, jaśniejszy sygnał, co powoduje wyższą stabilność pomiaru i mniejszy błąd długości fali.
 • Większy uzysk światła
  Soczewka skupiająca zbiera światło wychodzące z kuwety i eliminuje błędy wynikające z niedoskonałości i uszkodzeń w szkle. Zastosowanie wypukłej soczewki zmniejsza potrzebę indeksowania kuwety.
 • Funkcja kontroli CAL Check
  Funkcja umożliwia weryfikację wydajności i kalibrację miernika przy użyciu wzorcowych standardów NIST. Standardowe fiolki zostały opracowane w celu symulacji określonej wartości absorbancji dla każdej długości fali w celu zweryfikowania dokładności kolejnych odczytów.
 • Możliwość korzystania z różnych odczynników
  Użytkownicy mogą używać odczynniki w postaci proszku, dostarczane w paczkach lub zastosować tańsze odczynniki w płynie dostarczane w butelce z zakraplaczem.
 • Wbudowany zegar
  Czas reakcji ma kluczowe znaczenie podczas wykonywania pomiarów fotometrycznych. Zegar wyświetla czas pozostały do ​​wykonania pomiaru, zapewniając spójne wyniki.
 • Duży rozmiar kuwety
  Komórka na próbki pasuje do okrągłej szklanej kuwety o długości 25 mm. Długość ścieżki kuwety z próbką pozwala, aby światło przechodziło przez większą część roztworu próbki, zapewniając dokładne pomiary nawet w próbkach o niskiej absorbancji.
 • Intuicyjny wyświetlacz matrycowy
  Miernik wyposażony jest w podświetlany, graficzny wyświetlacz LCD, z wirtualnymi kluczami, wskaźnikiem stanu baterii i komunikatami o błędach. Interfejs jest intuicyjny i łatwy do odczytania. Dedykowany klucz pomocy dostarcza informacji związanych z bieżącą pracą miernika i może być wykorzystywany na dowolnym etapie procesu konfiguracji lub pomiaru w celu wyświetlenia pomocy kontekstowej.
 • Ochrona przed automatycznym wyłączeniem
  Miernik jest zasilany przez 3 baterie AA, które pozwalają na wykonanie około 800 pomiarów. Funkcja automatycznego wyłączania automatycznie wyłącza miernik po 15 minutach bezczynności w celu oszczędzania baterii.Dane techniczne:

Amoniak
Zakres: 0.00 do 10.00 mg/l (jako  NH3-N)
Rozdzielczość: 0.01 mg/l
Dokładność: ±0.05 mg/l ±5% odczytu
Metoda pomiaru chloru: adaptacja metody D1426 Nesslera
Pozostałe parametry
Źródło światła: światło emitowane przez diodę
Filtr przepustowości: 8 nm
Detektor światła: fotokomórka silikonowa z wąskopasmowym filtrem interferencyjnym przy 420 nm
Dokładność długości fali filtra pasmowego: ±1.0 nm
Typ kuwety: okrągła, średnica 24.6 mm (wewnątrz 22 mm)
GLP: data, czas ostatniej kalibracji
Wyświetlacz: 128 x 64 pikseli LCD z podświetleniem
Typ rejestracji: rejestracja automatyczna
Automatyczne wyłączenie: po 15 min. nieaktywności (30 min. przed pomiarem READ)
Pamięć rejestracji: 50 pomiarów
Baterie/Żywotność: baterie 3 x 1.5V AA / > 800 pomiarów (bez podświetlenia)
Środowisko: 0 do 50°C; wilgotność względna: 100% (IP67)
Wymiary: 142.5 x 102.5 x 50.5 mm
Waga: 380 g z bateriami
Producent: Hanna Instruments
Kraj pochodzenia: USA
Gwarancja: 12 miesięcyCena zawiera:

 • Kolorymetr Hanna HI97715
 • Kuwety (2)
 • Pokrywki (2)
 • Plastikowe wkładki do kuwet (2)
 • Baterie 1,5 V AA (3)
 • Instrukcję obsługi
 • Certyfikat jakości miernikaHI97715
Kuwety szklane Hanna HI 731331
Dostępny
Akcesoria

Kuwety szklane Hanna HI 731331

Hanna Instruments
HI731331
120,00 zł
Kuwety szklane do pomiarów do fotometrów 957xx (x4) (bez nasadki).
Brak opinii
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

  Strona używa plików cookies.