Stąd możemy edytować ustawienia urządzenia, takie jak: częstotliwość próbkowania, częstotliwość transmisji, audyt, automatyczny start, włączanie lub wyłączanie zarówno czujnika 1, jak i czujnika 2, nazywanie każdy czujnik i programowanie dopuszczalnych limitów pomiarowych. Dzięki tym ustawieniom nie musisz ręcznie wykonywać wielu z tych czynności, co jest niezwykle przydatnym aspektem oprogramowania, szczególnie w przypadku korzystania z HACCP. Poniżej wyjaśniamy, do czego służy każde z tych ustawień i jakie płyną z tego korzyści.
Sample Rate (Częstotliwość próbkowania): Jest to szybkość, z jaką urządzenie pobierze próbkę danych z mierzonego przedmiotu i zapisze temperaturę w swojej pamięci wewnętrznej. Możesz ustawić interwały od 6 sekund do maksymalnie 5 godzin i 30 minut.
Transmission Rate (Częstotliwość transmisji): Szybkość transmisji określa, jak często urządzenie będzie wysyłać dane, które zostały zapisane w jego wewnętrznej pamięci do oprogramowania ThermaData Studio na komputerze.
Audit Check (Audyt): Ta nowa funkcja umożliwia wykonanie pilnego „zrzutu danych” po naciśnięciu przycisku Start. Rejestrator natychmiast prześle wszystkie aktualnie zapisane dane z urządzenia do oprogramowania. Jest to bardzo przydatne, jeśli masz kontrolę i audytor prosi o sprawdzenie dzisiejszych danych. Dzięki temu nie musisz czekać do następnej zaplanowanej transmisji. Oprogramowanie będzie również wyraźnie oznaczać przesłanie danych jako audyt.
Auto Start: Ta funkcja pozwala ustawić w urządzeniu, czy ma rozpocząć pobieranie pomiarów zaraz po zakończeniu konfigurowania ustawień. Rejestrator będzie czekał z zapisem danych aż zostanie wciśnięty przycisk “Start”.