Poniższy wpis został przygotowany jako kompletny poradnik konfiguracji nowego systemu ThermaData WiFi z oprogramowaniem ThermaData Studio. Poniżej znajduje się przydatny przewodnik, który prowadzi Cię krok po kroku, jak pobrać oprogramowanie ThermaData Studio, podłączyć urządzenie do oprogramowania, a następnie rozpocząć konfigurację rejestratora.

ThermaData Studio software
ThermaData studio software
Na samym początku należy zainstalować oprogramowanie na swoim komputerze. Możesz to zrobić, odwiedzając poniższy link. Po pobraniu uruchom oprogramowanie.

Następnie musisz podłączyć rejestrator ThermaData WiFi do internetu. Możesz to zrobić na dwa sposoby: podłączyć go bezpośrednio do komputera lub laptopa przez USB lub nawiązać połączenie z hotspotem z telefonu lub tabletu.

Aby połączyć się przez Internet, wystarczy podłączyć urządzenie ThermaData WiFi do komputera za pomocą dołączonego kabla USB. Otwórz ThermaData Studio i wybierz zakładkę „ThermaData®” na górnym pasku, gdzie możemy znaleźć przycisk Connect Instrument to Wi-Fi”.

Po kliknięciu możesz wybrać odpowiednią sieć Wi-Fi z rozwijanego menu i wprowadzić niezbędne dane. Podczas wyszukiwania dostępnych sieci na ekranie pojawi się ładowanie zielonego paska. Jeśli docelowa sieć się nie pojawia, możesz także ręcznie wpisać jej nazwę, wybrać szyfrowanie WPA2 a następnie wprowadzić hasło sieciowe. Gdy urządzenie znalazło i połączyło się z prawidłową siecią, w lewym górnym rogu wyświetlacza LCD wyświetla się wskaźnik sygnału WiFi.

Alternatywnie możemy również podłączyć się z hotspotem urządzenia z poziomu tabletu lub telefonu. Najpierw musimy przytrzymać przyciski „Start” i „Max / Min”, aż wyświetlacz LCD rejestratora wyświetli „SET UP”. Następnie w ustawienia Wi-Fi na telefonie komórkowym / tablecie musimy przeskanować dostępne sieci. Zobaczysz sieć odpowiadającą Twojemu urządzeniu (będzie miała w nazwie numer odpowiadający numerowi seryjnemu z tylnej etykiety urządzenia np.: ThermaData WiFi D17061188). Teraz, gdy jesteśmy podłączeni do rejstratora, możemy skorzystać z przeglądarki telefonu / tabletu i wpisać http: //my.thermadatawifi lub http://192.168.1.1

* Istotne jest to, że strona ta załaduje się poprawnie tylko wtedy, gdy rejestrator nadal wyświetla “SET UP”, a telefon / tablet jest połączony z „hotspotem” ThermaData WiFi.

ThermaData Studio software

Teraz, gdy strona została załadowana, zostajemy przekierowani do strony konfiguracji. Oto następne kroki, które musimy wykonać:

1. Wybierz odpowiednią sieć WiFi, z którą chcesz się połączyć np. Production.

2. Wprowadź hasło do sieci.

3. Po wprowadzeniu wszystkich informacji kliknij “Save configuration”

4. Urządzenie jest teraz połączone z siecią WiFi

Podobnie jak w poprzedniej metodzie, urządzenie wyświetli wskaźnik sygnału WiFi i chmurę w lewym górnym rogu ekranu LCD.

Następnie parujemy urządzenie z oprogramowaniem ThermaData Studio. Aby to zrobić, musimy wybrać zakładkę „My Instruments” i wpisać numer seryjny urządzenia do paska „Add Instrument” na dole okna. Oprócz tego możesz zezwolić użytkownikowi na dostęp tylko do odczytu lub pełny dostęp.

Jeśli wybierzesz opcję “Read-Only”, użytkownik będzie miał ograniczony dostęp do urządzenia i będzie mógł tylko wyświetlać informacje - nie będzie w stanie ich edytować. Jest to szczególnie przydatne podczas parowania jednego rejestratora z wieloma komputerami, możesz wybrać jeden komputer z pełnym dostępem, a pozostałe z dostępem tylko do odczytu. W tym celu należy wybrać Read-Only” i wprowadzić 8-cyfrowy klucz połączenia z tyłu urządzenia.

Jeśli jednak wybierzesz opcję “Full-Access”, użytkownik będzie miał nieograniczony dostęp do urządzenia i będzie mógł zmieniać ustawienia. W tym celu wybierz “Full-Access”. Zostaniesz poproszony teraz o naciśnięcie przycisku „Start” na panelu przednim przyrządów 5 razy z rzędu. To wygeneruje unikalny kod parowania, który należy wprowadzić w pasku tekstowym.

ThermaData studio software
ThermaData studio software

Po wykonaniu tych kroków rejestrator pojawił się na liście jako ThermaData WiFi wraz z unikalnym numerem seryjnym. Na tym etapie, jeżeli wybrałeś pełny dostęp, możesz: zmienić nazwę instrumentu, usunąć go z ThermaData Studio i „rozłączyć” wszystkich innych użytkowników tego urządzenia.

Następnie musimy wejść do ustawień urządzenia. Aby to zrobić zlokalizuj zakładkę “Instrument Settings” na górnym pasku w oprogramowaniu. Po kliknięciu wybierz listę rozwijaną i znajdź wybrany rejestrator.

ThermaData Studio software

Stąd możemy edytować ustawienia urządzenia, takie jak: częstotliwość próbkowania, częstotliwość transmisji, audyt, automatyczny start, włączanie lub wyłączanie zarówno czujnika 1, jak i czujnika 2, nazywanie każdy czujnik i programowanie dopuszczalnych limitów pomiarowych. Dzięki tym ustawieniom nie musisz ręcznie wykonywać wielu z tych czynności, co jest niezwykle przydatnym aspektem oprogramowania, szczególnie w przypadku korzystania z HACCP. Poniżej wyjaśniamy, do czego służy każde z tych ustawień i jakie płyną z tego korzyści.

Sample Rate (Częstotliwość próbkowania): Jest to szybkość, z jaką urządzenie pobierze próbkę danych z mierzonego przedmiotu i zapisze temperaturę w swojej pamięci wewnętrznej. Możesz ustawić interwały od 6 sekund do maksymalnie 5 godzin i 30 minut.

Transmission Rate (Częstotliwość transmisji): Szybkość transmisji określa, jak często urządzenie będzie wysyłać dane, które zostały zapisane w jego wewnętrznej pamięci do oprogramowania ThermaData Studio na komputerze.

Audit Check (Audyt): Ta nowa funkcja umożliwia wykonanie pilnego „zrzutu danych” po naciśnięciu przycisku Start. Rejestrator natychmiast prześle wszystkie aktualnie zapisane dane z urządzenia do oprogramowania. Jest to bardzo przydatne, jeśli masz kontrolę i audytor prosi o sprawdzenie dzisiejszych danych. Dzięki temu nie musisz czekać do następnej zaplanowanej transmisji. Oprogramowanie będzie również wyraźnie oznaczać przesłanie danych jako audyt.

Auto Start: Ta funkcja pozwala ustawić w urządzeniu, czy ma rozpocząć pobieranie pomiarów zaraz po zakończeniu konfigurowania ustawień. Rejestrator będzie czekał z zapisem danych aż zostanie wciśnięty przycisk “Start”.

Programme Allowable Limits (Programowanie alarmów): Ta funkcja umożliwia ustawienie progów alarmowych, przy których lub poza którymi występuje alarm. Zapewnia opcję zarówno górnego, jak i dolnego alarmu.

Wskazówka: Za każdym razem, gdy nowe ustawienia zostaną wpisane do rejestratora WiFi, wszelkie poprzednie ustawienia lub zapisane dane zostaną usunięte. Zawsze przed zmianą ustawień urządzenia upewnij się, że wszystkie aktualne dane zostały już przesłane do oprogramowania.

ThermaData Studio software
Zgoda na pliki cookie