Termometr precyzyjny cyfrowy ST-80

Termometr precyzyjny ST-80

ST-80
Produkt na zamówienie
510,00 zł
Netto
627,30 zł Brutto

Dokładny termometr elektroniczny do pracy w warunkach trudnych, IP66.

 

Precyzyjny termometr elektroniczny ST-80 przeznaczony jest do stosowania w przemyśle spożywczym do kontroli i pomiaru temperatur w zakresie od -50°C do 200°C. Wykonany jest w specjalnej obudowie przemysłowej z tworzywa ABS o dużej wytrzymałości mechanicznej. W konstrukcji termometru zastosowano specjalne uszczelnienia, dzięki czemu jest odporny na kurz, brud i wodę. Specjalna konstrukcja sondy wykonanej ze stali kwasoodpornej przystosowana jest do szybkiego pomiaru temperatury mięsa, mleka i ich przetworów.

Termometr posiada funkcję wstrzymania wyniku pomiaru Hold. Sonda ST01 zaopatrzona jest w przewód przyłączeniowy o długości 1 m w którą wbudowany jest krzemowy czujnik temperatury. Wynik pomiaru wyświetlany jest na 4-elementowym wyświetlaczu ciekłokrystalicznym, którego czwarta cyfra podaje dziesiątą część stopnia.

Cyfrowy miernik temperatury jest wygodny w użytkowaniu. Do załączania i wyłączania termometru zastosowano nowoczesną klawiaturę foliową, która w pełni zabezpiecza termometr przed przedostatnim się do wnętrza płynów takich jak woda, mleko, tłuszcze itp. Termometr zasilany jest dwiema bateriami litowymi typu AA , która wystarczają na ok.10 lat ciągłej pracy przyrządu. Stan zużycia baterii jest automatycznie kontrolowany, pojawienie się w lewym górnym rogu wyświetlacza komunikatu LOBAT świadczy o nadmiernym rozładowaniu baterii.

Termometr cyfrowy ST-80 jest standardowo wzorcowany przy pomocy termometru kontrolnego DTI 1000 nr. fabr. 008954-01159 firmy Ametek Jofra Instruments posiadającego deklaracje zgodności ze standardami Unii Europejskiej. Wysoka jakość termometru i zgodność z danymi technicznymi została potwierdzona przez Laboratorium pomiarowe akredytowane "ESV".Funkcje/cechy:

  • pomiar temperatury (°C)
  • czytelny, podświetlany wyświetlacz LCD
  • funkcja zamrożenia pomiaru Hold
  • fabryczne świadectwo kalibracji
  • wysoka dokładność
Dane techniczne:

Parametry mierzone: temperatura (°C; °F)
Zakres pomiarowy: -50 ... +200°C
Rozdzielczość: 0,1
Dokładność: ±0,1°C
Temperatura pracy: -30 ... +40°C
Wyświetlacz: wyświetlacz LCD, 3 1/2 cyfry
Zasilanie: bateryjne, 2 x AA
Żywotność baterii: ok. 80000 h
Wymiary: 150 x 82 x 29 mm
Materiał obudowy: ABS
Stopień ochrony: IP66
Producent: Termoprodukt
Kraj pochodzenia: Polska
Gwarancja: 12 miesięcyCena zawiera:

  • termometr ST-80
  • sonda ST-01 o długości 120 mm 
  • komplet baterii
  • fabryczny certyfikat kalibracji
  • instrukcję obsługi
Rozdzielczość
0,1°C
Dokładność
±0.1°C
Zakres pomiarowy
(-50°C ... +200°C)
Typ termometru
wzorcowy
Brak opini

  Strona używa plików cookies.