Stacje meteorologiczne Davis

Zestaw meteorologiczny Vantage Pro2 z transmisją radiową

Zintegrowany zestaw czujników ISS jest umieszczony na dachu domu, a konsola wewnątrz. Dane pomiarowe są przekazywane drogą radiową z zestawu czujników do konsoli. Maksymalny zasięg transmisji: 300 m. W przypadku przeszkód (ścian, budynków itp.) zasięg może być ograniczony do 60/120 m.

• nasłonecznienie i promieniowanie UV (opcja)

Transmisja radiowa z wiatromierza i umieszczonego oddzielnie zestawu czujników do konsoli

Maksymalny zasięg transmisji: 300 m. W przypadku przeszkód (ścian, budynków itp.) zasięg może być ograniczony do 60 / 120 m.

• nasłonecznienie i promieniowanie UV (opcja)

Stacja pomiaru wilgotności i temperatury gleby z konsolą zainstalowaną w terenie

• zwilżenie liścia
  • temperatura i wilgotność gleby

Obsługa stacji z komputera przez radiowy interfejs Envoy lub Envoy8X

Interfejs wraz z komputerem zastępują konsolę. Dane pomiarowe z czujników są przekazywane przez kabel (długość 30 m) do interfejsu, który pełni także rolę rejestratora. Dane są sczytywane przez kabel USB lub RS232 do komputera. Odczyt danych jest dokonywany na żądanie lub w określonych odstępach czasu. W czasie pracy zestawu komputer nie musi być włączony.

• nasłonecznienie i promieniowanie UV (opcja)

Transmisja kablowa z oddalonego wiatromierza i zestawu czujników umieszczonych na dachu do konsoli

Długość kabla od wiatromierza do zestawu czujników: standardowa 12 m, opcja do 73 m. Długość kabla od zestawu czujników do konsoli: standardowa 30 m, opcja do 300 m.

• nasłonecznienie i promieniowanie UV (opcja)

Terenowy zestaw pomiarowy z kablowym zestawem czujników i z kablowym interfejsem Envoy

Zestaw jest montowany w terenie na krótkim maszcie (wysokość do 1,77 m). Zasilanie zestawu: zasilacz słoneczny z akumulatorem. Dane można sczytywać przez kabel USB lub RS232 do komputera przenośnego.

• nasłonecznienie i promieniowanie UV (opcja)

Terenowy zestaw pomiarowy z radiowymi zestawami czujników i z radiowym interfejsem Envoy

• nasłonecznienie i promieniowanie UV (opcja)

Zestaw z radiowym interfejsem Envoy i konsolą

Dane ze zintegrowanego zestawu czujników ISS mogą być transmitowane równocześnie do konsoli i komputera poprzez interfejs Weather Envoy.

• nasłonecznienie i promieniowanie UV (opcja)

Zestaw z transmisją danych do komputera poprzez radiową konsolę i radiowy interfejs Weather Envoy

Konsola może być wykorzystana jako przekaźnik radiowy. Pozwala to zwiększyć dwukrotnie zasięg transmisji między zestawem czujników a komputerem. Dane transmitowane są najpierw do konsoli, a następnie z konsoli poprzez interfejsu Envoy do komputera.

Zestaw z radiowym interfejsem Envoy8X i wieloma zestawami czujników

Interfejs Envoy8X pozwala na zbieranie danych z wielu zestawów czujników radiowych.
Envoy8x może być połączony radiowo z:

• radiowym czujnikiem temperatury i wilgotności powietrza
  • deszczomierzem
  • dwoma zestawami czujników wilgotności i temperatury gleby
  • zestawem czujników VantagE Pro2 ISS
  • zestawem czujników VantagE Vue ISS.

Możliwości interfejsu Envoy8X pozwalają na pomiar wielu wielkości w wielu oddalonych punktach.

Zestaw Vantage Connect z transmisją danych do strony internetowej przez sieć GSM

Strona internetowa użytkownika jest utrzymywana w serwisie internetowym WeatherLink.com. Użytkownik ma dostęp do danych z dowolnego komputera dołączonego do internetu lub ze smartfonu. Dane ze stacji meteo (zestawu czujników) są transmitowane do strony przez sieć GSM. Częstotliwość aktualizacji danych na stronie zależy od wykupionego abonamentu.

Radiowy zestaw stacji meteo z wieloma konsolami

Zestawy czujników mogą transmitować dane do wielu konsoli równocześnie. Umożliwia to dostęp do danych pogodowych z wielu miejsc przez wielu użytkowników. Konsole pełnią także rolę przekaźników radiowych, co pozwala zwiększyć zasięg transmisji radiowej.

Możliwość współpracy różnych typów czujników radiowych z konsolą i siecią internet

Każda konsola radiowa Vantage Pro2, interfejsy Weather Envoy, Envoy8X i zestaw internetowy Vantage Connect mogą odbierać dane z maksymalnie 8 nadajników.

Nadajniki:

• stacja pomiaru temperatury i wilgotności powietrza
  • wiatromierz z nadajnikiem
  • stacja pomiaru zwilżenia liścia, wilgotności i temperatury gleby
  • zintegrowany zestaw czujników ISS
  • zestaw internetowy Vantage Connect w obudowie z zasilaczem słonecznym.

Program i serwis internetowy GLOBE

Program naukowo - edukacyjny o pogodzie i środowisku przeznaczony dla studentów i naukowców. Uczestnictwo w programie pozwala na wymianę informacji i danych pomiędzy uczestnikami z całego świata. Organizowane są internetowe kursy i szkolenia z zakresu pogody, prognozowania i nauki o ziemi. Program wizualizacji danych umożliwia przeglądanie danych o warunkach atmosferycznych w różnych miejscach na ziemi:

• temperatura i wilgotność powietrza w ciągu dnia i nocy,
  • ciśnienie,
  • wilgotność,
  • zanieczyszczenia,
  • zachmurzenie, - opady deszczu, - burze śnieżne itp.

W zakresie agrotechniki dostępne są dane o temperaturze i wilgotności gleby. W zakresie hydrologii - temperatura i poziom wód.

Więcej informacji jest na stronie www.globe.gov (po angielsku).