Stacja meteo Davis
To co sprawia, że stacje meteorologiczne Vantage Vue i Vantage Pro2 są wyjątkowe to fakt, że wszystkie potrzebne Ci czujniki do pomiaru znajdują się w jednym miejscu. Czujnik temperatury, wilgotności, prędkości i kierunku wiatru, deszczu oraz opcjonalnie promieniowania UV i/lub promieniowania słonecznego znajdują się w jednym kompaktowym zestawie.

Kompaktowa konstrukcja stacji Vantage Vue nadaje mu elegancki wygląd i zabiera mniejszą powierzchnię w ogrodzie lub na dachu. Stacja Vantage Pro2 ma tę dodatkową zaletę, że umożliwia instalację anemometru w odległości aż do 12 m od pozostałych czujników za pomocą dołączonego kabla. Oznacza to, że możesz umieścić czujniki wiatru na wysokości 9 metrów, a czujnik temperatury/wilgotności i opadu deszczu na wysokości 2 m.

Jednak czasami potrzebujemy jakiegoś dodatkowego czujnika umieszczonego zupełnie gdzie indziej. Załóżmy na przykład, że chcesz zainstalować czujnik temperatury wody w basenie, czujnik wilgotności w piwnicy, drugi anemometr w ogrodzie lub czujnik wilgotności gleby w ogrodzie. Dla zestawu stacji Davis nie stanowi to problemu.

Najlepszym rozwiązaniem na to jest użycie modułu WeatherLink Live, ponieważ dzięki niemu możesz używać do 8 stacji nadawczych, niezależnie od tego, czy są to zestawy czujników Vantage Pro2 lub Vantage Vue, czy inne dowolne nadajniki czujników, w dowolnej kombinacji. Dodanie kolejnego czujnika do systemu meteo nie jest skomplikowane, a dodatkowe dane będą przesyłane z danymi Twojej stacji pogodowej na stronie WeatherLink.com.

Oto kilka przykładowych konfiguracji stacji meteo Davis i potrzebnych elementów dla każdej z nich.

Zdalny wiatromierz

Jeśli chcesz umieścić swój czujnik wiatru Vantage Pro2 w odległości większej niż 12 metrów od reszty zestawu czujników, możesz zainstalować wiatromierz dostarczony ze stacją w nadajniku czujnika zasilanym energią słoneczną. Nadajnik czujnika można zamontować w dowolnym miejscu w zasięgu transmisji konsoli.

Oto, czego potrzebujesz:

Druga stacja wiatrowa

Jeśli potrzebujesz drugiej (lub więcej) stacji wiatrowej, oprócz anemometru w zestawie czujników, będziesz potrzebować WeatherLink Live, ponieważ konsola Vantage Pro2 lub Vantage Vue może odbierać dane tylko od jednego anemometru. Zamontuj wiatromierz w zasilanym energią słoneczną nadajniku czujnika w zasięgu transmisji modułu WeatherLink Live.

Oto, czego potrzebujesz:

Stacja temperatury basenu

Zamontuj sondę temperatury w zasilanym energią słoneczną nadajniku czujnika w pobliżu basenu. Pamiętaj, aby była w zasięgu konsoli WeatherLink Live lub Vantage Pro2/Vantage Vue.

Oto, czego potrzebujesz:

Stacja wilgotności/temperatury liści i gleby

Jeśli coś uprawiasz, wiesz, jak ważna jest wiedza czy podlewasz wystarczająco czy też za dużo. Możesz podłączyć stację zwilżania liści/wilgotności gleby do konsoli Vantage Pro2 lub do WeatherLink Live, aby wiedzieć, jak dobrze działa system nawadniania ogrodu. Mamy dwie wersje stacji zwilżania liści i gleby/wilgotności: jedna, 6345CS, jest dostarczana z czujnikami; podczas gdy drugi 6345 pozwala wybrać, które czujniki chcesz.

Oto, czego potrzebujesz:

Zdalna stacja promieniowania UV

Zainstaluj czujnik promieniowania UV w zasilanym energią słoneczną stacja przekaźnika poza siedzibą firmy, szkołą, basenem lub domem, aby dokładnie wiedzieć, na jakie promieniowanie UV są narażeni klienci, pracownicy, studenci, bawiące się dzieci lub pływający w basenie. Może on przesyłać raporty do konsoli Vantage Pro2 lub Vantage Vue lub do WeatherLink Live.

Oto, czego potrzebujesz:

Zewnętrzna zdalna stacja temperatury/wilgotności

Umieść czujnik temperatury i wilgotności w dowolnym miejscu, na przykład w ogrodzie lub w przestrzeni wokół domu. (Uwaga: Twoja konsola Vantage Pro2 może odbierać dane z tej zdalnej stacji, jak również z modułu WeatherLink Live.)

Oto, czego potrzebujesz:

Jeśli chodzi o dane pogodowe, to więcej znaczy lepiej. Właśnie dlatego stacje meteorologiczne Davis dają Ci elastyczność w projektowaniu niestandardowego systemu pogodowego dostosowanego do Twoich konkretnych potrzeb i zainteresowań.