Monitorowanie temperatury w badaniach medycznych i podczas obrazowania metodą rezonansu magnetycznego

Szybkie i dokładne monitorowanie temperatury

Różne zastosowania w naukach przyrodniczych, w tym monitorowanie pacjenta, monitorowanie temperatury powierzchni skóry i ciała człowieka oraz testowanie wszczepianych urządzeń fantomowych MRI (obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego), wymagają bardzo dokładnego badania temperatury. Środowiska takie jak MRI, MWA (ablacja mikrofalowa) i NMRI (spektroskopia magnetycznego rezonansu jądrowego) charakteryzują się silnymi polami magnetycznymi w połączeniu z pulsującą częstotliwością radiową (RF), które uniemożliwiają stosowanie metalowych czujników. Inne zastosowania wymagają czujników temperatury o małej średnicy, szybkich odpowiedziach i wysokiej dokładności do cewników, badań fizjologicznych RF na zwierzętach i monitorowania pacjenta podczas zabiegów elektrochirurgicznych.

Monitorowanie temperatury w badaniach medycznych i podczas obrazowania metodą rezonansu magnetycznego
Monitorowanie temperatury w badaniach medycznych i podczas obrazowania metodą rezonansu magnetycznego
Światłowodowe czujniki temperatury firmy OSENSA zapewniają wysoką dokładność wykrywania w środowiskach, które nie sprzyjają standardowym termometrom jak i rezystancyjnym czujnikom temperatury. Czujniki światłowodowe firmy OSENSA są zbudowane z materiałów niemetalicznych, dzięki czemu idealnie nadają się do monitorowania temperatury pacjenta i zapewnienia, że ​​specyficzna szybkość wchłaniania temperatury przez tkanki nie przekroczy poziomów ją uszkadzających. OSENSA oferuje światłowodowe czujniki temperatury o wysokiej dokładności różnych rozmiarach i z różnych materiał, które dobrze nadają się do badań MRI i CT (rentgenowska tomografia komputerowa). Sondy światłowodowe są zbudowane z materiałów przeźroczystych dla promieni rentgenowskich i posiadają niemagnetyczne złącza, co zapewnia pełną kompatybilność w pomieszczeniach do skanowania MRI i CT. Ponadto dostępne są szybko reagujące sondy światłowodowe o bardzo małej średnicy, specjalnie zaprojektowane, aby spełnić wymagania wielu wymagających aplikacji.

Rozwiązania OSENSA LUX+ do zastosowań MRI i badań medycznych obejmują następujące komponenty:

  • Przetwornik temperatury - FTX-300/200/100-LUX+, FTX-020-OEM
  • Sondy temperatury i kable przedłużające - PRB-100, PRB-220, PRB-400, EXT- 400
  • Stacja bazowa USB z zasilaniem – ACC-USB-BASE

Przetworniki temperatury

Światłowodowe przetworniki temperatury FTX-300/200/100-LUX+ oferują wiodąc w branży czas reakcji i dokładnoś. Przetworniki temperatury są dostępne z trzema, dwoma lub jednym kanałem i można je łączyć szeregowo i montować na standardowej szynie DIN 35 mm. Przetworniki FTX-LUX+ mogą odczytywać czujniki optyczne o średnicy końcówki nawet 250 mikronów na odległość do 50 metrów. Dłuższe odległości można obsługiwać za pomocą niestandardowych rozwiązań. Wyjścia analogowe 4-20 mA mają 16-bitową rozdzielczość z konfigurowalnymi alarmami dla łatwego podłączenia do PLC, regulatora temperatury, przekaźnika półprzewodnikowego lub wyświetlacza cyfrowego. Alternatywnie nadajnik FTX-LUX + łączy się z komputerem za pomocą standardowego kabla USB w celu przedstawienia trendów temperatury w czasie rzeczywistym i rejestracji danych za pomocą opcjonalnego oprogramowania OSENSAView Pro.

Osensa  FTX-300/200/100-LUX+

Moduł FTX-020-OEM to najmniejszy na świecie przetwornik temperatury do zastosowań OEM, takich jak monitorowanie pacjenta MRI i MWA. Przetwornik temperatury FTX-020 jest o 75% mniejszy niż konkurencyjne rozwiązania i można go przylutować bezpośrednio do płytek drukowanych w celu łatwej i taniej integracji z systemami OEM. FTX-020 idealnie nadaje się również do pomiaru temperatury cewki w sprzęcie MRI.

Osensa FTX-020-OEM

Sondy temperatury i kable przedłużające

Sonda temperatury Osensa PRB-100

Sonda temperatury PRB-100

Sonda temperatury PRB-G20-MRI

Sonda temperatury Osensa PRB-400

Sonda temperatury PRB-400

Kabel przedłużajacy EXT-400-10M-STM-STM

Stacja bazowa USB

ACC-USB-BASE oferuje prosty sposób montażu światłowodowych przetworników temperatury serii FTX. Podstawa na szynę DIN 35 mm zapewnia zasilanie i komunikację USB dla maksymalnie 10 przetworników sygnału. Spód ma cztery gumowe nóżki, aby zapobiec przesuwaniu się po biurku, a także funkcje do montażu na ścianie. Zintegrowany kabel USB do RS-485 obsługuje prędkości komunikacji do 115,2 kb /s.

Osensa ACC-USB-BASE

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.