Oddychanie może być czynnością przyziemną, o ile oddychamy czystym powietrzem. Jak wiemy z pomiarów wynika, iż w Polsce powietrze (szczególnie zimą) nie należy do najczystszych. Często nie jesteśmy świadomi, jaki negatywny wpływ mają na nas te zanieczyszczenia. Jest to szczególnie ważne dla osób młodych lub najstarszych, osób z problemami układu oddechowego, takich jak astma lub choroby sercowo-naczyniowe, oraz kobiet w ciąży. Z pomocą w określeniu tego zanieczyszczenia przychodzi bardzo mała stacja Airlink

Czujnik jakości powietrza airLink

Dane z tej stacji przesyłane są poprzez WiFi do chmury, z której to w telefonie lub na stronie weatherlink.com możemy odczytać wyniki. Jeżeli jednak jesteś już w posiadaniu stacji meteorologicznej Davis Vantage Vue lub Pro2 wraz z konsolą dotykową Weatherlink możemy dodać już do ekranu pomiary jakości powietrza wraz ze stosowną kolorową ikonką. Jest to najszybszy i najbardziej czytelny sposób na sprawdzenie tego pomiaru.

Konsola Davis

Co więcej, jeżeli są Państwo szkołą, urzędem miasta lub inną placówką ze stroną internetową to mogą Państwo umieścić na niej widget z aktualizowanymi danymi na temat jakości powietrza i temperatury powietrza.

Poniżej przykład z naszej stacji znajdującej się przy dość dużej trasie szybkiego ruchy w Warszawie

Aby ułatwić integrację czujnika jakości powietrza z konsolą Davis przygotował film instruktażowy dostępny na platformie Youtube:

Chętnie odpowiem na Państwa pytania i pomogę dobrać optymalne rozwiązanie spełniające Państwa potrzeby!

  Strona używa plików cookies.