Dane pogodowe mają obecnie ogromne znaczenie nie tylko w meteorologii, hydrologii czy rolnictwie.

Weźmy na przykład pracę dźwigów na placach budowy dużych projektów infrastrukturach, takich jak wiadukty lub mosty, które muszą być monitorowane pod kątem bezpieczeństwa pracowników i samego pojazdu. Wyobraźmy sobie, że pracujemy w branżach takich jak przetwarzanie odpadów chemicznych lub odpadów z materiałami niebezpiecznymi, które muszą podlegać kontroli przepisów ochrony środowiska. Lub posiadamy kąpielisko i musimy kontrolować warunki pogodowe, aby zapewnić bezpieczeństwo plażowiczom i osobom korzystającym z wody.

Przedstawiliśmy tylko kilka dość powszechnych sytuacji, w których dokładność pomiaru danych pogodowych jest równie ważna, jak posiadanie prostej, szybkiej oraz w pełni wyposażonej automatycznej stacji pogodowej.

Stacje HDMCS-100 i HDMCS-200 dostarczają dane meteo w czasie rzeczywistym bezpośrednio na wybrane urządzenia. Prędkość wiatru, kierunek wiatru, temperatura, wilgotność względna, ciśnienie atmosferyczne, opady deszczu lub promieniowanie słoneczne (w zależności od modelu): wszystkie ważne parametry są dostępne na wyciągnięcie ręki w bardzo prosty i łatwy sposób.

Skonfigurowane urządzenia, szybkie i łatwe w instalacji: wystarczy ustawić statyw, podłączyć kable i włożyć kartę SIM, aby rozpocząć pobieranie zbieranych danych. Można je przechowywać i zabezpieczyć bezpośrednio na własnym serwerze FTP lub w chmurze Delta OHM.

Urządzenia z panelem słonecznym i zapasową baterią w zestawie sprawiają, iż są to kompletne i samodzielne systemy bez potrzeby zasilania z zewnątrz. Ponadto rejestrator z wbudowanym modułem GSM pozwala zainstalować kompaktową stację pogodową w dowolnym miejscu, z dostępnym zasięgiem GSM.

Wytrzymała konstrukcja mechaniczna i brak ruchomych części sprawiają, że seria urządzeń HDMCS jest całkowicie bezobsługowa, dzięki czemu może pracować również w odległych stanowiskach lub w ciężkich warunkach atmosferycznych.

Wysoka dokładność i niezawodność sprzętu są gwarantowane począwszy od ich procesu produkcyjnego: wszystkie czujniki są indywidualnie kalibrowane w centrum kalibracji Delta OHM ISO 17025.