System odporny na działanie amoniaku, temperatury i wilgotności względnej, NH3 oraz wielu innych czynników.

Bezprzewodowe rozwiązanie firmy Aranet to nowa przełomowa technologia dla przemysłu drobiarskiego. Czujniki środowiskowe wykorzystujące opatentowaną technologię radiową Aranet oferują niespotykaną łatwość użycia zarówno w konfiguracji jak i obsłudze. Uzyskując szczegółowy obraz mikroklimatu na fermie drobiu, pozwoli Ci uniknąć negatywnych skutków dla zdrowia ptaków, takich jak choroby układu oddechowego lub infekcje łapek. Dzięki wbudowanej funkcji alarmu w ciągu kilku minut możesz zareagować na wszelkie potencjalne problemy, które mogą wystąpić z wentylacją, co pozwala zaoszczędzić ogromne koszty związane z utratą życia kurcząt.

System Aranet

Rozwiązanie Aranet składa się z bezprzewodowych czujników środowiskowych, które przesyłają dane do stacji bazowej Aranet PRO za pomocą technologii radiowej Aranet 868/920 MHz.  Stacja bazowa wyposażona jest w pamięć wewnętrzną umożliwiającą przechowywanie danych do 10 lat, natomiast wbudowany serwer z darmowym oprogramowaniem pozwala na dostęp i zarządzanie alarmami, tworzeniem wykresów łatwym dostępem do eksportu danych i konfiguracji czujników.  Dodatkowo chmura Aranet posiada możliwość zarządzania kilkoma stacjami bazowymi za pomocą jednego pulpitu nawigacyjnego w przypadku operacji na dużą skalę.
System typu plug-and-play charakteryzuje się prostotą instalacji - dzięki czemu konfiguracja i wdrożenie całego systemu trwa od kilku do kilkudziesięciu minut.

System Aranet na farmie drobiu
System Aranet na farmie drobiu
Czujniki temperatury i wilgotności względnej odporne na amoniak - to najbardziej podstawowy ze wszystkich pomiarów. Zapewnienie odpowiedniego klimatu jest kluczem do wyhodowania zdrowych ptaków, które są dobrze się rozwijają i nie są osłabione przez stres. Jednak klimat na fermie zazwyczaj nie jest równomierny, dlatego bezprzewodowe czujniki temperatury i temperatury względnej Aranet są łatwym narzędziem do uzyskania szczegółowego obrazu rozkładu temperatury i wilgotności wewnątrz. A odporność na amoniak zapewnia prawidłowe działanie w wymagającym środowisku.

Czujniki amoniaku - podwyższony poziom amoniaku stwarza wiele zagrożeń dla zdrowia zarówno hodowców, jak i samych zwierząt. Wdychanie NH3 może skutkować podrażnieniem oczu i dróg oddechowych, utratą apetytu i ospałością. Dlatego bardzo ważne jest kontrolowanie poziomów NH3 poprzez monitorowanie i upewnianie się, że nie przekraczają norm.

Czujniki CO2 - nawet jeśli ptaki mogą zazwyczaj wytrzymać wyższy poziom CO2 niż ludzie, nadal ważne jest sprawdzanie, czy limity nie są przekroczone, a zdrowie ptaków nie jest niepotrzebnie zagrożone. CO2 jest również dobrym wskaźnikiem jakości wentylacji w kurnikach.

Czujniki CO2 stosuje się w przypadkach, gdy ogrzewanie odbywa się za pomocą gazu ziemnego. Ponieważ nagromadzenie CO może być śmiertelne zarówno dla zwierząt, jak i ludzi pracujących w środku, pomocne jest posiadanie systemu alarmowego, takiego jak ten wbudowany w bazie Aranetu, który poinformuje Cię, kiedy środowisko stanie się potencjalnie niebezpieczne.

Czujnik światła - oświetlenie jest niezbędnym czynnikiem rozwoju i prawidłowego funkcjonowania układu rozrodczego i wzrostu kurcząt. Jest ważnym czynnikiem kontroli wielu procesów fizjologicznych. Intensywność światła wpływa na zachowanie bojlera. Czujnik Aranet lux służy do monitorowania natężenia i czasu trwania światła, pomagając zapewnić zdrowy rozwój ptaków, a także kontrolować spożycie paszy.
System Aranet na fermie drobiu
Liczniki impulsów - dodanie tych czujników do liczników wody, energii elektrycznej i ciepła pozwoli Ci łatwo agregować wszystkie dane dotyczące mediów w jednym miejscu, w celu łatwej oceny i optymalizacji kosztów.Dodatkowo można zainstalować bezprzewodowe czujniki różnicy ciśnień Aranet w celu uzyskania natychmiastowej informacji zwrotnej do oceny problemów z wentylacją w miarę ich pojawiania się. Jeśli wentylacja nie powiedzie się, temperatura może rosnąć zbyt wolno, abyś mógł zareagować, ale spadek ciśnienia może zostać zauważony w ciągu minuty, a stacja bazowa Aranet wyśle alarm i pozwoli Ci szybko uratować cenne ptaki.Czujniki godzin pracy maszyny mogą być używane do monitorowania urządzeń dozujących paszę. Umożliwi to dokładne śledzenie spożycia paszy przez kurczaki, informując o wszelkich nieprawidłowościach. Nagły spadek ilości pożywienia, które Twoje kurczaki spożywają może być wskazówką do problemów zdrowotnych, które należy jak najszybciej rozwiązać.

Wypróbuj rozwiązanie bezprzewodowego monitoringu Aranet dla fermy drobiu, zwiększ swoje zyski, zoptymalizuj koszty i zapewnij zdrowe i produktywne życie swoim kurczakom.

Obejrzyj film o wykorzystaniu systemu Aranet do monitoringu parametrów środowiskowych przez jednego z największych producentów jaj w Europie Północnej i dowiedz się jakie korzyści przyniosły mu bezprzewodowe czujniki Aranet na jego farmie drobiu!

Źródło: SAF Tehnika JSC

Stacja bazowa Aranet PRO.12
Dostępny
System Aranet

Stacja bazowa Aranet PRO.12

SAF Tehnika JSC
TDSBWPA1.012
2 160,00 zł
Przemysłowy system monitorowania warunków środowiskowych. W zależności od ilości czujników, użytkownik może wybrać spośród trzech wersji: Aranet PRO 12, Aranet PRO 50 i Aranet PRO 100. Aranet PRO jest dostarczany z bezpłatnym oprogramowaniem do analizy danych.
Czujnik stężenia NH3 Aranet TDSPG101
Dostępny
System Aranet

Czujnik stężenia NH3 w powietrzu Aranet

SAF Tehnika JSC
TDSPG101
1 939,83 zł
Bezprzewodowy czujnik do monitorowania stężenia amoniaku w powietrzu i alarmowania w celu ochrony ludzi i zwierząt. Do użytku w laboratoriach, fermach inwentarza żywego i drobiu, oczyszczalniach ścieków.
Czujnik temperatury Aranet T Czujnik temperatury Aranet T 2
Dostępny
System Aranet

Czujnik temperatury Aranet T

SAF Tehnika JSC
TDSPT004
307,98 zł
Kompaktowy czujnik temperatury oferujący odczyty pomiarów w czasie rzeczywistym dla supermarketów i chłodni.
Czujnik CO2, temperatury i ciśnienia atmosferycznego Aranet Czujnik CO2, temperatury i ciśnienia atmosferycznego Aranet 2
Dostępny
System Aranet

Czujnik CO2, temperatury i ciśnienia atmosferycznego Aranet

SAF Tehnika JSC
TDSPC005
1 392,00 zł
Bezprzewodowy czujnik Aranet do monitorowania CO2, temperatury i ciśnienia atmosferycznego, kompatybilny ze stacjami bazowymi Aranet PRO i współpracujący z chmurą Aranet. Możliwość pracy w trudnych warunkach środowiskowych dzięki IP67.

Chętnie pomogę dobrać rozwiązanie dopasowane do Państwa potrzeb!

tel. +22 535 16 62

r.platkowski@mera-sp.pl

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.