Firma ETI wprowadziła na rynek nowy cyfrowy termometr spożywczy Thermapen ONE. Rozwijany od 5 lat Thermapen ONE pozwala na odczyt temperatury w czasie krótszym niż 1 sekunda dla każdego mierzonego przedmiotu i profesjonalisty kuchennego.

Thermapen ONE to piąty tego typu model firmy ETI, założonej w 1983 roku przez Petera i Miriam Webb, a obecnie prowadzonej przez syna Jasona Webba. Produkt jest wytwarzany i ręcznie wytwarzany w siedzibie głównej firmy w Worthing, West Sussex (Wlk. Brytania), gdzie w laboratoriach ETI prowadzone są również kluczowe badania i rozwój, mające na celu ciągłe doskonalenie projektu modelu Thermapen.

Firma ETI przesunęła granice szybkości i dokładności odczytu, zaostrzając tolerancje w ramach testów laboratoryjnych. W rezultacie dokładność nowego Thermapen ONE została zwiększona do ± 0,3°C.

Produkt posiada również szybszy czujnik, jaśniejsze podświetlenie dostosowujące się do światła otoczenia oraz dłuższą pięcioletnią gwarancję. Produkt jest wodoodporny do IP67, spełnia europejską normę EN 13485 i jest dostępny w dziesięciu różnych kolorach.

Pierwszy termometr Thermapen powstał 30 lat temu w garażu Petera i Miriam, przy wsparciu brata Miriam, który pomógł zaprojektować produkt oparty na modelu scyzoryka. Teraz na tym produkcie polegają niektórzy z najbardziej znanych na świecie szefów kuchni wyróżnionych gwiazdkami Michelin.

Jason Webb, dyrektor ETI, komentuje: „W ETI jesteśmy bardzo dumni z tego, że jesteśmy brytyjskim producentem Thermapen, jednego z najsolidniejszych termometrów na rynku, stosowanych w kuchniach i gospodarstwach domowych na całym świecie. Ogromna ilość wiedzy konsumenckiej weszła w budowę i rozwój Thermapen One. Ważne jest, aby dokładnie przemyśleć materiały i technologię, które stosujesz w każdym termometrze, ponieważ klient jest najważniejszy i dla niego to produkujemy. Rozumiemy, czego chce klient, dlatego stworzyliśmy ten najsolidniejszy termometr, jaki kiedykolwiek wyprodukowaliśmy”.

Cechy Thermapen ONE:

1. Dokładny pomiar w JEDNĄ sekundę przy użyciu wiodącej w branży technologii termopar

2. Szeroki zakres temperatur od -49,9 do 299,9°C

3. Obudowa z technologią przeciwdrobnoustrojową Biomaster

4. Czujnik ruchu oszczędzający baterię

5. Wodoodporny do IP67

6. Automatyczne inteligentne podświetlenie

7. Łatwy do odczytania obrotowy wyświetlacz

8. Brytyjska konstrukcja i produkcja z 5-letnią gwarancją.