Przewodowy system pomiarowy Comet MS55D
System monitorowania Comet MS6D
Wejścia systemu Comet MS55D
Przewodowy system pomiarowy Comet MS55D
System monitorowania Comet MS6D
Wejścia systemu Comet MS55D

System monitorowania Comet MS55D

MS55D
Produkt na zamówienie
4 549,30 zł
Netto
5 595,64 zł Brutto

System monitorowania temperatury, wilgotności, ciśnienia i innych parametrów. Umożliwia zapisywanie wartości pomiarowych z 16-tu kanałów wejściowych.UWAGA! Do rejestrator nalezy dokupić moduły z wejściami pomiarowymi !

 

System monitorowania temperatury, wilgotności, ciśnienia i innych parametrów Comet MS55D mający zastosowanie w przemyśle, laboratoriach, ogrodnictwie itp.

System umożliwia zapisywanie wartości pomiarowych z 16 kanałów wejściowych. Parametry wejściowe definiowane są przez rodzaje zainstalowanych kanałów wejściowych. Rejestratory skonfigurowane przez użytkownika umożliwiają pomiar sygnałów analogowych, częstotliwości, zliczanie impulsów, wyznaczanie wartości dwustanowych, a także odczyt danych zgodnie z protokołem ADAM Advantech. Dane są przygotowane do transmisji do komputera przy pomocy interfejsu USB, RS232, RS485, Ethernet'u, lub modemu GSM. Analizę danych na komputerze umożliwia dostarczone razem z systemem oprogramowanie.

Uwaga! System wymaga dokupienia modułów pomiarowych.

Oprogramowanie dla komputera współpracującego z systemem MSS5D

Ustawienia wszystkich parametrów systemu, rejestracja i przetwarzanie danych wykonywane są poprzez oprogramowanie PC dla Windows.

Oprogramowanie bezpłatne
Program umożliwia komunikację z rejestratorem poprzez łącze RS232, sieć RS485 (większe odległości lub kilka rejestratorów połączonych w sieć), port USB, modem (przewodowo lub GSM) albo przez interfejs Ethernet.

Pozwala na konfigurację rejestratorów, odczyt danych i wyświetlanie aktualnych wartości wejść. Możliwe jest również wyświetlanie i wydruk wartości w postaci numerycznej, eksport do formatu dbf, co umożliwia analizę i przetwarzanie danych np. w MS Excel.

Darmowe oprogramowanie nie pozwala na prace w trybie graficznym.

Oprogramowanie płatne dla systemu Windows. Zawiera wszystkie funkcje oprogramowania bezpłatnego. Dodatkowo umożliwia:

 • graficzne przetwarzanie danych z możliwością powiększenia w każdej osi (zoom)
 • graficzną wizualizację on-line z ustawianym i odświeżanym przedziałem czasowym - tryb wyświetlania
 • komunikację przez internet lub sieć lokalną - "Distance Display Mode"
 • bezpośredni zapis wyświetlanych wartości na komputerze
 • automatyczne przekazywanie danych do komputera we wcześniej ustalonym przedziale czasowym
 • automatyczny eksport danych do komputera we wcześniej ustalonym przedziale czasowym w formacie dbf
 • przekazywanie danych w sieci
 • funkcje administracyjne i konta użytkownika
 • inne funkcjeFunkcje/cechy:

 • System monitorowania posiada 16 modułowych wejść
 • Pamięć 480 000 zapisów
 • Przedział rejestracji ustawiany indywidualnie dla każdego z kanałów wejściowych w zakresie od 1s do 24h
 • Indywidualne zaprogramowane różnych trybów zapisu
 • Wysoka dokładność
 • Wirtualne kanały wyliczane na nieużywanych wejściach
 • Wskazanie stanu alarmów
Dane techniczne:

Pamięć: wewnętrzna SRAM, zabezpieczona przez baterię Litową
Pojemność pamięci: 2 MB (do 480 tysięcy zapisów wartości)
Tryby zapisu: niecykliczny: zatrzymanie zapisu danych po zapełnieniu pamięci
cykliczny: nadpisywanie danych po zapełnieniu pamięci
Przedział rejestracji: ustawiany indywidualnie dla każdego z kanałów wejściowych w zakresie od 1 sek. do 24 h
Zegar czasu rzeczywistego: rok, miesiąc, dzień, godzina, minuta, sekunda, zabezpieczony przez baterię Litową
Sygnały wejściowe (1 do 16 kanałów): definiowane dla każdego z kanałów oddzielnie przez zainstalowane moduły wejść (patrz tabela) w zależności od potrzeb użytkownika
Konwerter AD (kanały analogowe): 16 bitów, przetwarzanie uśrednione czasowo 60ms/kanał
Interfejsy do komunikacji z komputerem: RS232 (RxD, TxD, RTS, CTS, GND), dołączony kabel do 15 m. Dostępne bezpośrednie połączenie z komputerem przez modem lub GSM
USB - dołączony
RS485 - dołączony kabel d0 1200 m, izolowany galwanicznie, możliwość podłączenia kilkunastu rejestratorów do jednej linii komunikacyjnej
Ethernet (komunikacja poprzez: www, XML, SNMP, SOAP, www, ModbusTCP, e-mail, Syslog) - opcjonalny, monitoring z rejestratora online jest możliwy poprze komunikaty SOAP i oprogramowanie DBM
Prędkości komunikacji: 9600, 19200, 57600, 115200, 230400* Bd (* dostępne poprzez USB, Ethernet)
Wyjścia alarmowe: 1. czerwona dioda na obudowie, 32 diody
2. przekaźnik max.8 A / 250 VAC, styki SPDT
3. sygnał napięciowy )V/4.*V, max. prąd 50 mA, wyjście zaprojektowane do podłączenia zewnętrznych sygnalizatorów dźwiękowych lub modemu telefonicznego
4. sygnalizacja alarmu przez SMS
Zasilanie: 9... 30 VDC, zalecane 24 VDC
Zakres temperatury pracy: 0 ... 50°C
Wymiary: 215 x 225 x 60 mm
Stopień ochrony: IP 20
Producent: Comet
Kraj pochodzenia: Czechy
Gwarancja: 36 miesięcyCena zawiera:

 • system Comet MS55D
 • certyfikat producenta
 • przewód USB
 • instrukcję obsługi

Wiodący producent mierników temperatury, wilgotności, ciśnienia atmosferycznego, przetworników dwutlenku węgla CO2, rejestratorów danych, systemów monitoringu, systemów akwizycji danych, termometrów, higrometrów, barometrów. Oferta firmy obejmuje systemy akwizycji danych, przetworniki wilgotności, temperatury, CO2 oraz przenośne termometry, higrometry, barometry, mierniki CO2. Przyrządy są przeznaczone do dokładnych pomiarów i monitorowania warunków środowiskowych.

COMET SYSTEM to firma specjalizująca się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie monitoringu i automatyki przemysłowej. Ich produkty i usługi pomagają klientom w różnych sektorach prowadzić efektywniejsze i bezpieczniejsze operacje, optymalizować wydajność i oszczędzać koszty. Siedziba główna firmy mieści się w Czechach. Wszystkie przyrządy są dostarczane z dołączonym identyfikowalnym certyfikatem kalibracji z deklarowaną identyfikowalnością metrologiczną etalonów w oparciu o wymagania normy EN ISO/IEC 17025.Firma oferuje szeroki zakres produktów, które obejmują:Systemy monitoringu: COMET dostarcza zaawansowane systemy monitoringu, które umożliwiają ścisłą kontrolę i zdalne monitorowanie różnych parametrów i procesów w czasie rzeczywistym. Mogą obejmować monitoring temperatury, wilgotności, ciśnienia, jakości powietrza, poziomu wody, jakości wody i innych czynników związanych z bezpieczeństwem i efektywnością. Dostępne są rozwiązania:
Przewodowe (kliknij w obrazek po więcej info)

Somet system - systemy przewodowe

Bezprzewodowe z wykorzystaniem GSM (kliknij w obrazek po więcej info)

Comet system - systemy bezprzewodoweBezprzewodowe z wykorzystaniem WiFi (kliknij w obrazek po więcej info)

Comet systems - systemy bezprzewodoweBezprzewodowe z wykorzystaniem SigFox (kliknij w obrazek po więcej info)

Comet system - system wykorzytstujacy SigfoxUrządzenia pomiarowe: COMET oferuje różnego rodzaju urządzenia pomiarowe, takie jak czujniki temperatury, czujniki wilgotności, czujniki ciśnienia, czujniki przepływu, czujniki poziomu i wiele innych. Są one projektowane i produkowane z myślą o wysokiej precyzji, niezawodności i łatwości integracji z innymi systemami.Przetworniki i rejestratory: COMET dostarcza również przetworniki i rejestratory danych, które umożliwiają zbieranie, zapisywanie i analizowanie danych z różnych źródeł. Pozwalają one na kompleksowe zarządzanie danymi i automatyzację procesów.Oprogramowanie: Firma COMET opracowuje oprogramowanie, które wspiera zarządzanie danymi i procesami monitoringu. Oferuje intuicyjne interfejsy, zaawansowane narzędzia analizy danych i funkcje raportowania, które pomagają użytkownikom w wykorzystaniu zgromadzonych informacji w celu podejmowania lepszych decyzji.Firma COMET ma bogate doświadczenie w branży i cieszy się reputacją niezawodnego dostawcy innowacyjnych rozwiązań. Ich produkty są stosowane w różnych sektorach, takich jak przemysł spożywczy, farmaceutyczny, chemiczny, energetyczny, budownictwo, transport i wiele innych. Współpracują z klientami na całym świecie, dostarczając im rozwiązania dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i wymagań.

Brak opini

  Strona używa plików cookies.