Przetwornik wilgotności i temperatury Comet T3117

Przetwornik temperatury i wilgotności powietrza Comet T3117

T3117
Produkt na zamówienie
1 115,50 zł
Netto
1 372,07 zł Brutto

Przetwornik do pomiary temperatury i wilgotności względnej powietrza w kanałach. Czujniki temperatury i wilgotności umieszczone są na metalowym trzpieniu  o długości 700 mm. Mierzone wartości są również przeliczane na inną interpretację wilgotności: temperaturę punktu rosy, wilgotność bezwzględną, wilgotność właściwą, stosunek mieszania, entalpię właściwą.

Wersja
  • wersja do montażu na ścianie
  • wersja kanałowa (wyprowadzenie sondy z tyłu obudowy)

 

Przetwornik temperatury i wilgotności względnej powietrza Comet T3117.

Przetwornik T3117 z metalowym trzpieniem przeznaczony jest do pomiaru temperatury i wilgotności względnej powietrza w kanałach nie zawierającego substancji agresywnych.

Mierzone i obliczane wartości są wyświetlane na dwuwierszowym wyświetlaczu LCD. Pierwsza linia wyświetla temperaturę (oC/ oF). Wartość wyświetlana w drugiej linii jest wybierana pomiędzy wilgotnością względną a wartością wyliczoną, możliwe jest również wyświetlenie obu odczytów z cyklicznym nadpisywaniem (odstęp 4 sekundy) lub całkowite wyłączenie wyświetlacza LCD.

Przetwornik komunikuje się za pomocą dwóch galwanicznie odseparowanych pętli prądowych 4-20 mA.

Każda pętla ma połączenie dwuprzewodowe i wymaga zasilania z urządzenia oceniającego.

Wszystkie ustawienia przetwornika wykonywane są na komputerze PC podłączonym za pomocą opcjonalnego kabla komunikacyjnego SP003 (patrz: Akcesoria i sondy).

Korzystając z oprogramowania TSensor (patrz www.cometsystem.com) można do każdego wyjścia przypisać dowolną wartość mierzoną lub obliczoną oraz ustawić jego zakres pomiarowy. Możliwe jest również przypisanie obu wyjściom tej samej wartości (z tym samym zakresem), jeśli do połączenia potrzebne są dwa urządzenia analizujące.

Przetwornik może pracować w środowisku nie agresywnym. Posiada dwa galwanicznie izolowane wyjścia prądowe 4-20 mA konfigurowane przez użytkownika. Wyjście prądowe jest dostosowane do maksymalnej temperatury pomiaru przetwornika. Aby ustawić inny zakres należy zakupić kabel SP003. Jeśli potrzebny jest inny zakres temperatury dla wyjścia prądowego, należy określić wymagany zakres w zamówieniu. Regulacja jest bezpłatna.Bezpłatne oprogramowanie TSensor do konfiguracji przetwornika - POBIERZFunkcje/cechy:

  • Wartości mierzone: temperatura, wilgotność względna
  • Wartości wyliczane: temperatura punktu rosy, wilgotność bezwzględna, wilgotność właściwa, współczynnik zmieszania, entalpia właściwa
  • Stopień ochrony: obudowa - IP65, czujnik - IP40
  • Kanałowy, długość sondy 700 mm
  • Programowalny przez użytkownika Wyjście prądowe
Dane techniczne:

Wartości mierzone: temperatura, wilgotność względna
Wartości wyliczane:
Czujnik temperatury
Zakres pomiarowy: -30 ÷ +125°C
Dokładność: ±0.4°C
Rozdzielczość: 0.1°C
Czujnik wilgotność względnej
Zakres pomiarowy: 0 ÷100% RH
Dokładność:
Rozdzielczość: 0.1% RH
Dokładność wyjścia wilgotności : ±2.5%RH w zakresie 5 ÷ 95%RH w temperaturze 23°C
Punkt rosy
Zakres pomiaru: -60 ÷ +80°C
Dokładność: ±1,5°C w temperaturze otoczenia T<25°C i RH>30%
 Rozdzielczość: 0.1°C
Parametry pozostałe
Zakres temperatury pracy obudowy: -30 ÷ +80°C
Kanały: wewnętrzny czujnik temperatury  i wilgotności
Wyliczane wartości:
temperatura punktu rosy, wilgotność bezwzględna, wilgotność właściwa, współczynnik zmieszania, entalpia właściwa
Wyjście prądowe: 4-20 mA, galwanicznie izolowane
Zakres kompensacji temperatury czujnika wilgotności: w całym zakresie temperatur
Konfiguracja wyjść i zakres: ustawiane przez użytkownika z komputera
Stopień ochrony: IP65 - obudowa, IP40 - czujnik
Zasilanie: 9-30 VDC
Wymiary: obudowa 88.5 x 94 x 39.5 mm, długość trzpienia: 700 mm
Waga: ok. 580 g
Producent: Comet
Kraj pochodzenia: Czechy
Gwarancja: 36 miesięcyCena zawiera:

  • Przetwornik Comet T3117
  • Instrukcję obsługi

Wiodący producent mierników temperatury, wilgotności, ciśnienia atmosferycznego, przetworników dwutlenku węgla CO2, rejestratorów danych, systemów monitoringu, systemów akwizycji danych, termometrów, higrometrów, barometrów. Oferta firmy obejmuje systemy akwizycji danych, przetworniki wilgotności, temperatury, CO2 oraz przenośne termometry, higrometry, barometry, mierniki CO2. Przyrządy są przeznaczone do dokładnych pomiarów i monitorowania warunków środowiskowych.

COMET SYSTEM to firma specjalizująca się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie monitoringu i automatyki przemysłowej. Ich produkty i usługi pomagają klientom w różnych sektorach prowadzić efektywniejsze i bezpieczniejsze operacje, optymalizować wydajność i oszczędzać koszty. Siedziba główna firmy mieści się w Czechach. Wszystkie przyrządy są dostarczane z dołączonym identyfikowalnym certyfikatem kalibracji z deklarowaną identyfikowalnością metrologiczną etalonów w oparciu o wymagania normy EN ISO/IEC 17025.Firma oferuje szeroki zakres produktów, które obejmują:Systemy monitoringu: COMET dostarcza zaawansowane systemy monitoringu, które umożliwiają ścisłą kontrolę i zdalne monitorowanie różnych parametrów i procesów w czasie rzeczywistym. Mogą obejmować monitoring temperatury, wilgotności, ciśnienia, jakości powietrza, poziomu wody, jakości wody i innych czynników związanych z bezpieczeństwem i efektywnością. Dostępne są rozwiązania:
Przewodowe (kliknij w obrazek po więcej info)

Somet system - systemy przewodowe

Bezprzewodowe z wykorzystaniem GSM (kliknij w obrazek po więcej info)

Comet system - systemy bezprzewodoweBezprzewodowe z wykorzystaniem WiFi (kliknij w obrazek po więcej info)

Comet systems - systemy bezprzewodoweBezprzewodowe z wykorzystaniem SigFox (kliknij w obrazek po więcej info)

Comet system - system wykorzytstujacy SigfoxUrządzenia pomiarowe: COMET oferuje różnego rodzaju urządzenia pomiarowe, takie jak czujniki temperatury, czujniki wilgotności, czujniki ciśnienia, czujniki przepływu, czujniki poziomu i wiele innych. Są one projektowane i produkowane z myślą o wysokiej precyzji, niezawodności i łatwości integracji z innymi systemami.Przetworniki i rejestratory: COMET dostarcza również przetworniki i rejestratory danych, które umożliwiają zbieranie, zapisywanie i analizowanie danych z różnych źródeł. Pozwalają one na kompleksowe zarządzanie danymi i automatyzację procesów.Oprogramowanie: Firma COMET opracowuje oprogramowanie, które wspiera zarządzanie danymi i procesami monitoringu. Oferuje intuicyjne interfejsy, zaawansowane narzędzia analizy danych i funkcje raportowania, które pomagają użytkownikom w wykorzystaniu zgromadzonych informacji w celu podejmowania lepszych decyzji.Firma COMET ma bogate doświadczenie w branży i cieszy się reputacją niezawodnego dostawcy innowacyjnych rozwiązań. Ich produkty są stosowane w różnych sektorach, takich jak przemysł spożywczy, farmaceutyczny, chemiczny, energetyczny, budownictwo, transport i wiele innych. Współpracują z klientami na całym świecie, dostarczając im rozwiązania dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i wymagań.

Brak opini

  Strona używa plików cookies.