Przetwornik temperatury i wilgotności T3111

Przetwornik temperatury i wilgotności Comet T3111 z sondą na kablu i wyjściem 4-20 mA

T3111
Produkt na zamówienie
1 115,50 zł
Netto
1 372,07 zł Brutto

Przetwornik temperatury i wilgotności z sondą na kablu o długości 1 m. Do użytku na zewnątrz, wewnątrz. Mierzone wartości są przeliczane na: temperaturę punktu rosy, wilgotność bezwzględną, wilgotność właściwą, współczynnik zmieszania i entalpię właściwą.

Wersja
  • do montażu na ścianie
  • do pomiaru sprężonego powietrza w instalacji, złącze G1/2

 

Przetwornik Comet T3111 przeznaczony jest do pomiaru temperatury otoczenia i wilgotności względnej powietrza bez substancji agresywnych. Mierzone wartości przeliczane są na: temperaturę punktu rosy, wilgotność bezwzględną, wilgotność właściwą, współczynnik zmieszania i entalpię właściwą. Przetwornik posiada zewnętrzną sondę wilgotności i temperatury na kablu.Bezpłatne oprogramowanie TSensor do konfiguracji przetwornika - POBIERZWiodący producent mierników temperatury, wilgotności, ciśnienia atmosferycznego, przetworników dwutlenku węgla CO2, rejestratorów danych, systemów monitoringu, systemów akwizycji danych, termometrów, higrometrów, barometrów. Oferta firmy obejmuje systemy akwizycji danych, przetworniki wilgotności, temperatury, CO2 oraz przenośne termometry, higrometry, barometry, mierniki CO2. Przyrządy są przeznaczone do dokładnych pomiarów i monitorowania warunków środowiskowych.

COMET SYSTEM to firma specjalizująca się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie monitoringu i automatyki przemysłowej. Ich produkty i usługi pomagają klientom w różnych sektorach prowadzić efektywniejsze i bezpieczniejsze operacje, optymalizować wydajność i oszczędzać koszty. Siedziba główna firmy mieści się w Czechach. Wszystkie przyrządy są dostarczane z dołączonym identyfikowalnym certyfikatem kalibracji z deklarowaną identyfikowalnością metrologiczną etalonów w oparciu o wymagania normy EN ISO/IEC 17025.Firma oferuje szeroki zakres produktów, które obejmują:Systemy monitoringu: COMET dostarcza zaawansowane systemy monitoringu, które umożliwiają ścisłą kontrolę i zdalne monitorowanie różnych parametrów i procesów w czasie rzeczywistym. Mogą obejmować monitoring temperatury, wilgotności, ciśnienia, jakości powietrza, poziomu wody, jakości wody i innych czynników związanych z bezpieczeństwem i efektywnością. Dostępne są rozwiązania:
Przewodowe (kliknij w obrazek po więcej info)

Somet system - systemy przewodowe

Bezprzewodowe z wykorzystaniem GSM (kliknij w obrazek po więcej info)

Comet system - systemy bezprzewodoweBezprzewodowe z wykorzystaniem WiFi (kliknij w obrazek po więcej info)

Comet systems - systemy bezprzewodoweBezprzewodowe z wykorzystaniem SigFox (kliknij w obrazek po więcej info)

Comet system - system wykorzytstujacy SigfoxUrządzenia pomiarowe: COMET oferuje różnego rodzaju urządzenia pomiarowe, takie jak czujniki temperatury, czujniki wilgotności, czujniki ciśnienia, czujniki przepływu, czujniki poziomu i wiele innych. Są one projektowane i produkowane z myślą o wysokiej precyzji, niezawodności i łatwości integracji z innymi systemami.Przetworniki i rejestratory: COMET dostarcza również przetworniki i rejestratory danych, które umożliwiają zbieranie, zapisywanie i analizowanie danych z różnych źródeł. Pozwalają one na kompleksowe zarządzanie danymi i automatyzację procesów.Oprogramowanie: Firma COMET opracowuje oprogramowanie, które wspiera zarządzanie danymi i procesami monitoringu. Oferuje intuicyjne interfejsy, zaawansowane narzędzia analizy danych i funkcje raportowania, które pomagają użytkownikom w wykorzystaniu zgromadzonych informacji w celu podejmowania lepszych decyzji.Firma COMET ma bogate doświadczenie w branży i cieszy się reputacją niezawodnego dostawcy innowacyjnych rozwiązań. Ich produkty są stosowane w różnych sektorach, takich jak przemysł spożywczy, farmaceutyczny, chemiczny, energetyczny, budownictwo, transport i wiele innych. Współpracują z klientami na całym świecie, dostarczając im rozwiązania dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i wymagań.

Brak opini

Funkcje/cechy:

  • Mierzone parametry: temperatura i wilgotność względna
  • Parametry wyliczane: wilgotność bezwzględna, wilgotność właściwa, temperatura punktu rosy, współczynnik zmieszania i entalpia właściwa
  • Wyjście 4-20mA, galwanicznie izolowane
  • Konfiguracja wykonywana przez użytkownika

Cena zawiera:

  • Przetwornik Comet T3111
  • Instrukcję obsługi

Mierzone i obliczane wartości są wyświetlane na dwuwierszowym wyświetlaczu LCD. Pierwsza linia wyświetla temperaturę (ºC / ºF). Wartość wyświetlana w drugiej linii jest wybierana pomiędzy wilgotnością względną a wartością wyliczoną, możliwe jest również wyświetlanie obu odczytów z cyklicznym nadpisywaniem (odstęp 4 sekundy) lub całkowite wyłączenie wyświetlacza LCD.

Przetwornik komunikuje się za pomocą dwóch galwanicznie odseparowanych pętli prądowych 4-20 mA. Za pomocą programu konfiguracyjnego można do każdej pętli prądowej przypisać dowolną wartość mierzoną lub obliczaną.

Wszystkie ustawienia przetwornika wykonywane są za pomocą komputera PC podłączonego przy pomocy opcjonalnego kabla komunikacyjnego SP003 (brak w zestawie). Przy pomocy oprogramowania TSensor do każdego wyjścia można przypisać dowolną wartość mierzoną lub obliczoną oraz ustawić jego zakres pomiarowy.


Dane techniczne:

Parametry mierzone:temperatura i wilgotność względna
Czujnik temperatury
Zakres pomiarowy:-30 ÷ +105°C
Dokładność:±0.4°C
Rozdzielczość:0.1°C
Czujnik wilgotności względnej
Zakres pomiarowy:0 ÷ 100% RH
Dokładność:±2.5% wilgotności względnej w zakresie 5 do 95% RH w temp 23°C
Rozdzielczość:0.1% RH
Punkt rosy
Zakres pomiarowy:-60 ÷ +80°C
Dokładność :±1.5°C przy temperaturze T<25°C i RH>30%
Rozdzielczość:0.1°C
Parametry ogólne
Temperatura pracy:
-30 ÷ +80°C
Kanały:1 podłączalna sonda temperatury i wilgotności względnej
Wartości wyliczane:
wilgotność bezwzględna, wilgotność właściwa, temperatura punktu rosy, współczynnik zmieszania i entalpia właściwa
Wyjście:4-20 mA, galwanicznie izolowane
Zakres kompensacji temperatury czujnika wilgotności:
cały zakres temperatury
Konfiguracja wyjścia:
ustawiana przez użytkownika z komputera, zakres pomiaru + wartość
Zasilanie:9-30V DC
Konfiguracja wyjść i zakres:ustawiane przez użytkownika z komputera
Stopień ochrony:
IP 65 - elektronika, IP 40 - czujnik
Długość kabla czujnika:1 m
Wymiary:przetwornik 88.5 x 145 x 39.5 mm, długość sondy 88mm, Ø18mm
Waga:ok. 210 g z sondą 1 m
Producent:Comet
Kraj pochodzenia:Czechy
Gwarancja:36 miesięcy

  Strona używa plików cookies.