Regulator panelowy do kontroli jakości wody w basenach i SPA z komorą przepływową
Wieloparametrowa sonda pH/ORP/Temp. z komorą przepływową
Wieloparametrowa sonda pH/ORP/Temp. do regulatora BL121
Regulator panelowy do kontroli jakości wody w basenach i SPA z komorą przepływową
Wieloparametrowa sonda pH/ORP/Temp. z komorą przepływową
Wieloparametrowa sonda pH/ORP/Temp. do regulatora BL121

Regulator panelowy pH/ORP/temp. Hanna BL121-20 do basenów i SPA

BL121-20
"unavailable" ""
7 201,00 zł netto
8 857,23 zł brutto

Regulator kontroli jakości wody w basenach i SPA, wersja panelowa z obejściową celą przepływową. Wyposażony w kombinowaną cyfrową sondę HI1036-1802 do pomiaru temperatury, pH i ORP.

Regulator do kontroli pH/ORP/temperatury Hanna BL121 - wersja panelowa z obejściową komorą przepływową.

BL121 to regulator przeznaczony do utrzymywania jakości wody w basenie, wannach z hydromasażem i wodzie do dezynfekcji spa. Dostępny jest w dwóch wersjach:

 • Wersja panelowa z obejściową celą przepływową. Cela przepływu obejściowego umożliwia kalibrację i konserwację sondy bez konieczności wyłączania pompy recyrkulacyjnej (BL 121-20)
 • Wersja podstawowa - model in-line, który pozwala na bezpośredni montaż sond i chemicznych złączek wtryskowych do istniejącej instalacji rurowej (BL 121-10).

Regulator posiada kombinowaną cyfrową sondę HI1036-1802 do pomiaru pH, ORP i temperatury.
Sonda jest wyposażona w potencjalny sworzeń do podłączenia "uziemienia", służący do zapobiegania błędnym odczytom i uszkodzeniom systemu przez pętlę masy.

BL121-20 BL121-20 BL121-20
Trzy tryby wyświetlania
Regulator jest wyposażony w wyświetlacz LCD pozwalający na trzy tryby wyświetlania. Można wyświetlać jednocześnie wszystkie trzy parametry, 3-sekundowy cykl pojedynczych parametrów lub ekran wydruku w czasie rzeczywistym z opcjami wyboru parametrów, przywoływania i powiększania rejestru.

BL121-20 Perystaltyczny system dozujący
Regulator BL 121 posiada dwie perystaltyczne pompy dozujące z wymiennymi rurkami, odpornymi chemicznie. W przypadku stosowania pompy membranowej, gazowy chlor powstający w wyniku odgazowywania może gromadzić się w głowicy pompy, powodując jej uszkodzenie; w przypadku pomp perystaltycznych, które wykorzystują rolki i przewody nagromadzenie chloru nie stanowi problemu .

Proporcjonalna kontrola pompy
Regulator BL 121 jest wyposażony w proporcjonalną kontrolę pompy dozującej. W oparciu o czułość procesu przy dodawaniu substancji chemicznych, regulator umożliwia użytkownikowi ustawienie zakresu proporcjonalności. Ustawienie określa ilość czasu, w jakiej pompy dozują, jako procent odchylenia od wartości zadanej, co pozwala na dokładne sterowanie utrzymaniem pożądanej wartości zadanej.
Regulowany przepływ
W pompach dozujących natężenie przepływu można regulować w zakresie od 0,5 do 3,5 l/h. Większe zbiorniki wymagają dozowania większej ilości substancji chemicznych. Regulacja natężenia przepływu, oraz zakres proporcjonalności, pozwala na lepszą kontrolę w utrzymywaniu pożądanej wartości zadanej.

Zgoda na dawkowanie ORP
Podczas dezynfekcji chlorem zachodzi odwrotna zależność pomiędzy ORP i pH. Wraz ze wzrostem poziomu pH zmniejsza się poziom ORP.
BL 121 wykorzystuje funkcję zgody dozowania, która nie pozwala na dawkowanie chloru, przed skorygowaniem wcześniej wartość pH, ponieważ możliwe jest uzyskanie niskiej wartości ORP, nawet jeśli jest wystarczająca ilość chloru. Funkcja zgody na dawkowanie zapobiega marnowaniu środków chemicznych i pozwala uniknąć wyższego niż konieczne stężenia chloru.
BL121-20 Monitorowanie pompy obiegowej
Wewnętrzny przełącznik przepływu lub przekaźnik mechaniczny podłączony do źródła zasilania pompy recyrkulacji może być podłączony do wejścia blokującego BL 121. W przypadku braku przepływu lub braku zasilania pompy recyrkulacji, obwód podtrzymania wyłącza pompy dozujące. Zapobiega to dozowaniu chemikaliów w przypadku braku przepływu wody w systemie.

Wyjścia analogowe
BL121 oferuje 3 wyjścia 4-20 mA dla pH, ORP i Temp. Każde wyjście może być wyłączone lub podłączone do zewnętrznego urządzenia rejestrującego i może być regulowane proporcjonalnie do zmierzonej wartości. Dla większej elastyczności i lepszej rozdzielczości, wyjście analogowe może być skalowane; użytkownicy mogą definiować dowolne dwa punkty w zakresie parametrów odpowiadające zakresowi wyjściowemu analogowego. Umożliwia to lepszą rozdzielczość.
BL121-20 Kolorowe wskaźniki LED
Regulator BL 121 posiada wskaźniki LED dla stanu, serwisowania i pracy pompy. Dioda STATUS zmienia kolor w zależności od stanu pracy; zielony, gdy ustawienie jest w zasięgu, żółty, gdy wymagana jest interwencja użytkownika, a czerwony w przypadku problemów. Dioda SERVICE sygnalizuje wszelkie alarmy i błędy procesowe występujące w sterowniku.
BL121-20 Programowalny system alarmowy
Regulator pozwala na włączanie i wyłączanie niskiego i wysokiego poziomu alarmów dla wszystkich parametrów. Kiedy alarm jest aktywowany, dozowanie zostaje wstrzymane. System alarmowy zapewnia też ochronę przed przekroczeniem dawki, jeżeli wartość nie zostanie skorygowana w określonym przedziale czasu, a miernik przechodzi w stan alarmowy.

BL121-20 Automatyczna rejestracja
Odczyty każdego parametru są rejestrowane automatycznie co 10 sekund. Po każdej kalibracji lub na początku każdego dnia rejestracja zaczyna się od nowa.
Rejestracja danych obejmuje wartości pH, ORP i temperatury, dane ostatniej kalibracji, konfigurację konfiguracji i wszelkie dane o zdarzeniach. Każdy dziennik jest zapisywany jako plik .csv dla łatwego transferu danych.
BL121-20 Łączność USB
Zarejestrowane dane można przesłać do komputera w celu przechowywania i dalszej analizy.
Przesyłanie danych do komputera odbywa się przy pomocy pamięci flash i portu USB.
BL121-20 Ochrona hasłem
Regulator BL121 firmy Hanna zapewnia ochronę przy pomocy hasła, które ogranicza dostęp do kalibracji, konfiguracji i przeglądania zarejestrowanych danych.
Hasło można ustawić i włączyć/ wyłączyć podczas konfiguracji urządzenia.Funkcje/cechy:

 • Ciekłokrystaliczny wyświetlacz - 3 tryby wyświetlania danych
 • System dozujący - perystaltyczny
 • Kontrola pompy - proporcjonalna
 • Regulacja przepływu wody w pompach
 • Funkcja zgody na dozowanie
 • Monitorowanie pompy obiegowej
 • Trzy wyjścia analogowe
 • Kolorowe wskaźniki LED
 • Automatyczna rejestracja parametrów
 • Programowanie systemu alarmowegoCena zawiera:

 • regulator panelowy BL 121-20 z celą przepływową
 • elektroda cyfrowa pH/ORP/temp. (HI 1036-1802)
 • złączka do sondy
 • wtryskiwacze chemiczne(2)
 • siodełko 50 mm do wtryskiwaczy (2)
 • przewód perystaltyczny (2)
 • 5 m rura wtryskowa
 • filtr aspiracyjny (2)
 • saszetki zawierające bufor o pH 7,01, 20 ml (3)
 • saszetki zawierające bufor o pH 4.01, 20 ml (3)
 • butelka 470 mV roztwór testowy, 250 ml
 • kabel zasilającyZobacz więcej:

Regulator pH, ORP i temperatury Hanna BL121 do basenów i SPADokładność
±0,05 pH
BL121-20
Przemysłowa elektroda pH/ORP/Temp. z bolcem, 20 m kabla
Dostępny
Akcesoria

Elektroda przemysłowa pH/ORP/temp., z bolcem, kabel 20 m

Hanna Instruments
HI1036-1820
1 982,00 zł
Wieloparametrowa, przemysłowa sonda pH/ORP/temp. z bolcem, do regulatorów jakości wody w basenach i SPA. Współpraca z regulatorem BL 121. Długość kabla 20 m.
Brak opinii
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

  Strona używa plików cookies.