Regulator BL121 do kontroli jakości wody w basenach i SPA
Wieloparametrowa sonda pH/ORP/Temp. do regulatora BL121
Regulator BL121 do kontroli jakości wody w basenach i SPA
Wieloparametrowa sonda pH/ORP/Temp. do regulatora BL121

Regulator pH/ORP/temp. Hanna BL121-10 do basenów i SPA

BL121-10
"unavailable" ""
4 956,00 zł netto
6 095,88 zł brutto

Regulator do basenów i SPA, przeznaczony do kontroli jakości wody, dostępny w wersji podstawowej pozwalającej na bezpośredni montaż sond i złączek do istniejącej instalacji rurowej. Wyposażony w kombinowaną cyfrową sondę HI 1036-1802 do pomiaru pH, ORP i temperatury.

Regulator do kontroli pH/ORP/temperatura Hanna BL121 to kompletny system przeznaczony do utrzymywania jakości wody w basenie, wannie z hydromasażem i wodzie do dezynfekcji w SPA.
Regulator jest w wersji in-line, który pozwala na bezpośredni montaż sond i chemicznych złączek wtryskowych do istniejącej instalacji rurowej.

Regulator jest wyposażony w kombinowaną cyfrową sondę HI 1036-1802 pH/ORP/Temp.
Sonda posiada potencjalny sworzeń do podłączenia "uziemienia" i służy do zapobiegania błędnym odczytom i uszkodzeniom systemu przez pętle masy.

BL 121-10 BL121-10 BL121-10
Trzy tryby wyświetlania
Uniwersalny wyświetlacz LCD pozwala na 3 tryby wyświetlania. Wyświetlacz może wyświetlać jednocześnie wszystkie trzy parametry, 3-sekundowy cykl pojedynczych parametrów lub ekran z wykresem w czasie rzeczywistym z opcjami wyboru parametrów, powiększania i przywoływania rejestru.

BL121-10 Perystaltyczny system dozujący
Regulator BL 121 jest wyposażony w dwie perystaltyczne pompy dozujące z wymiennymi, odpornymi chemicznie rurkami. W przypadku stosowania pompy membranowej, gazowy chlor powstały w wyniku odgazowywania może gromadzić się w głowicy pompy, powodując utratę pompy wstępnej; nagromadzenie chloru gazowego nie stanowi problemu w przypadku pomp perystaltycznych, które wykorzystują rolki i przewody.

Proporcjonalna kontrola pompy
Regulator BL 121 ma proporcjonalną kontrolę pompy dozującej. W oparciu o czułość procesu dodawania substancji chemicznych, sterownik umożliwia użytkownikowi dostosowanie zakresu proporcjonalności. To ustawienie określa ilość czasu, jaką pompy dozują jako procent odchylenia od wartości zadanej, co pozwala na bardzo dokładne sterowanie utrzymaniem pożądanej wartości zadanej.
Regulowany przepływ
Natężenie przepływu z pomp dozujących można regulować w zakresie od 0,5 do 3,5 l/h. Większe akweny wymagają dozowania większej ilości substancji chemicznych. Regulowane natężenie przepływu, podobnie jak zakres proporcjonalności, pozwala na lepszą kontrolę w utrzymywaniu pożądanej wartości zadanej.

Zgoda na dawkowanie ORP
Przy dezynfekcji chlorem istnieje odwrotna zależność pomiędzy pH i ORP. Wraz ze wzrostem poziomu pH zmniejsza się poziom ORP.
BL121 wykorzystuje funkcję zgody dozowania, która nie będzie dawkować chloru, dopóki wartość pH nie zostanie najpierw skorygowana, ponieważ możliwe jest uzyskanie niskiej wartości ORP, nawet jeśli jest wystarczająca ilość chloru. Funkcja zgody na dawkowanie zapobiega marnowaniu środków chemicznych i pozwala uniknąć wyższego niż konieczne stężenia chloru.
BL121-10 Monitorowanie pompy obiegowej
Wewnętrzny przełącznik przepływu lub przekaźnik mechaniczny podłączony do źródła zasilania pompy recyrkulacyjnej może być podłączony do wejścia blokującego BL 121. W przypadku braku przepływu lub braku zasilania pompy recyrkulacji obwód podtrzymania wyłącza pompy dozujące. Zapobiegnie to wszelkiemu dozowaniu chemikaliów w przypadku braku przepływu wody w systemie.

Wyjścia analogowe
BL121 oferuje trzy wyjścia 4-20 mA dla pH, ORP i temperatury. Każde wyjście może być wyłączone lub podłączone do zewnętrznego urządzenia rejestrującego i może być regulowane proporcjonalnie do zmierzonej wartości. Dla większej elastyczności i lepszej rozdzielczości, wyjście analogowe może być skalowane; użytkownicy mogą definiować dowolne dwa punkty w zakresie parametrów odpowiadające zakresowi wyjściowemu analogowego. Ta regulacja umożliwia lepszą rozdzielczość w zakresie zainteresowania.
BL121-10 Kolorowe wskaźniki LED
Regulator BL 121 oferuje wiele wskaźników LED dla stanu, serwisowania i pracy pompy. Dioda STATUS zmienia kolor w zależności od stanu pracy; zielony, gdy ustawienie jest w zasięgu, żółty, gdy wymagana jest interwencja użytkownika, a czerwony w przypadku problemów. Dioda SERVICE sygnalizuje wszelkie alarmy i błędy procesowe występujące w sterowniku.
BL121-10 Programowalny system alarmowy
Regulator umożliwia włączanie i wyłączanie niskiego i wysokiego poziomu alarmów dla wszystkich parametrów. Kiedy alarm zostanie aktywowany, dozowanie zostanie zatrzymane. System alarmowy oferuje także ochronę przed przekroczeniem dawki, jeżeli wartość nie zostanie skorygowana w określonym przedziale czasu, a następnie miernik przejdzie w stan alarmowy.

BL121-10 Automatyczna rejestracja
Odczyty każdego parametru są automatycznie rejestrowane co 10 sekund. Po każdej kalibracji lub na początku każdego dnia rejestracja zaczyna się od nowa.
Rejestrowane dane obejmują wartości pH, ORP i temperatury, dane ostatniej kalibracji, konfigurację konfiguracji i wszelkie dane o zdarzeniach. Każdy dziennik jest zapisywany jako plik .csv dla łatwego transferu danych.
BO121-10 Łączność USB
Zarejestrowane dane użytkownik może przesłać do komputera w celu przechowywania i analizowania.
Przesyłanie danych do komputera odbywa się za pomocą pamięci flash i portu USB.
BL121-20 Ochrona hasłem
Regulator BL121 firmy Hanna zapewnia ochronę hasłem, które ogranicza dostęp do kalibracji, konfiguracji i przeglądania zarejestrowanych danych.
Hasło można ustawić i włączyć/ wyłączyć podczas ogólnej konfiguracji przyrządu.

Funkcje/cechy:

 • Wyświetlacz ciekłokrystaliczny - trzy tryby wyświetlania danych pomiarowych
 • Perystaltyczny system dozujący
 • Proporcjonalna kontrola pompy
 • Regulacja przepływu wody w pompach
 • Funkcja zgody na dozowanie
 • Monitorowanie pompy obiegowej
 • Trzy wyjścia analogowe
 • Kolorowe wskaźniki LED
 • Automatyczna rejestracja parametrów
 • Programowalny system alarmowy
 • Możliwość przesyłania zarejestrowanych parametrów do komputera poprzez łącze USBCena zawiera:

 • regulator BL121-10 z wyjściem analogowym
 • elektroda cyfrowa pH/ORP/temp. (HI 1036-1802) z trzpieniem
 • przyłącza do sond
 • wtryskiwacze chemiczne(2)
 • siodełko 50 mm do wtryskiwaczy (2)
 • przewód perystaltyczny (2)
 • 5 m rura wtryskowa
 • filtr aspiracyjny (2)
 • saszetki o pojemności 20 ml, zawierające bufor o pH 7,01 (3)
 • saszetki o pojemności 20 ml, zawierające bufor o pH 4.01 (3)
 • butelka o pojemności 250 ml 470 mV rozwiązanie testowe
 • kabel zasilający
 • instrukcja obsługi.Zobacz więcej:

Regulator pH, ORP i temperatury Hanna BL121 do basenów i SPA

Dokładność
±0,05 pH
BL121-10
Przemysłowa elektroda pH/ORP/Temp. z bolcem, 20 m kabla
Dostępny
Akcesoria

Elektroda przemysłowa pH/ORP/temp., z bolcem, kabel 20 m

Hanna Instruments
HI1036-1820
1 802,00 zł
Wieloparametrowa, przemysłowa sonda pH/ORP/temp. z bolcem, do regulatorów jakości wody w basenach i SPA. Współpraca z regulatorem BL 121. Długość kabla 20 m.
Brak opinii
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

  Strona używa plików cookies.