• Nowość
Fotometr do niskiego zakresu fosforanów z funkcją Cal Check Hanna HI97713

Fotometr do niskiego zakresu fosforanów Hanna HI97713

HI97713
"unavailable" ""
1 458,00 zł netto
1 793,34 zł brutto

Zaawansowany, przenośny fotometr do pomiaru niskiego zakresu fosforanów (jako P, PO4-3, lub P2O5) w wodzie. Miernik posiada nowoczesny układ optyczny, który wykorzystuje detektor referencyjny i wąskopasmowe filtry interferencyjne do niezwykle szybkich i powtarzalnych pomiarów. Fotometr może mierzyć fosforan w wodzie w zakresie od 0,00 do 2,50 mg/l (ppm).

Fotometr Hanna HI97713 do pomiaru do pomiaru niskiego zakresu fosforanów (jako P, PO4-3, lub P2O5) w wodzie od 0,00 do 2,50 mg/l (ppm).

Fosforan dodaje się powszechnie do wody ze względu na jego zdolność do ochrony rur żelaznych przed korozją. Można go znaleźć zarówno w wodzie do picia, jak i w kotłach/wieżach chłodniczych. Fotometr HI97713 wykorzystuje metodę kwasu askorbinowego, w której ortofosforan reaguje z molibdenianem w roztworze kwasowym powodując żółtego zabarwienie kompleksu fosfomolibdenianowego.

Kompleks fosfomolibdenianowy jest następnie redukowany kwasem askorbinowym, w wyniku czego powstaje niebieski kolor, który jest proporcjonalny do stężenia fosforanu w próbce. Metoda kwasu askorbinowego jest idealna do pomiaru próbek o niskim stężeniu fosforanu.

HI97713 posiada innowacyjny układ optyczny oferujący doskonałą wydajność w zakresie dokładności, powtarzalności i krótkiego czasu potrzebnego do wykonania pomiaru. Wodoodporny, kompaktowy miernik jest wyjątkowo przyjazny dla użytkownika. Posiada  tryb samouczka, który krok po kroku prowadzi użytkownika podczas wykonywania pomiaru. Zastosowanie podświetlanej diodowej matrycy punktowej pozwala na korzystanie z wirtualnych klawiszy, co sprawia, że ​​obsługa miernika jest bardzo intuicyjna, w tym wybór różnych jednostek miary, przeglądanie danych GLP, przywoływanie ostatnich 50 pomiarów i dostosowanie miernika do preferencji użytkownika.

Fotometr HI97713 jest całkowicie wodoodporny (IP67), łącznie z uchwytem na kuwetę, wyposażonym w wypustki, chroniące ścieżkę optyczną przed zarysowaniem przez kuwetę. Miernik ma szczelną komorę na 3 typowe baterie AA. Kompaktowa konstrukcja miernika jest wygodna podczas pomiarów w terenie. Miernik można wykorzystywać do pomiarów stacjonarnych w laboratorium. Wyświetlacz LCD o wymiarach 71 x 37 mm (2,75 x 1,6 cala) jest podświetlany, co ułatwia pracę w różnych warunkach.

Fotometr do pomiaru niskiego zakresu fosforanów w wodzie

Zaawansowany układ optyczny

 • LED generujący bardzo mało ciepła
 • 8 nm wąskopasmowy filtr interferencyjny z dokładnością ±1 nm, oferuje 25% wzrost wydajności świetlnej
 • Detektor referencyjny,  moduluje napięcie do diody LED w celu uzyskania stałej mocy świetlnej
 • Wklęsła soczewka skupiająca redukuje błędy wynikające z niedoskonałości kuwetyFunkcje/cechy:

 • Stabilne źródło światła
  Wewnętrzny układ odniesienia fotometru HI97713 kompensujący wszelkie dryfty wynikające z wahań mocy lub zmian temperatury otoczenia. Dzięki stabilności źródla światła odczyty są szybkie i stabilne między pomiarem zerowym a pomiarem próbki.
 • Źródło światła o wysokiej wydajności
  Diody LED oferują lepszą wydajność w porównaniu do lamp wolframowych. LED mają znacznie wyższą wydajność, przy mniejszym zużyciu energii i wytwarzają niewiele ciepła.
 • Filtry wysokiej jakości
  Ulepszone filtry optyczne zapewniają większą dokładność długości fali i silniejszy, jaśniejszy sygnał, co powoduje wyższą stabilność pomiaru i mniejszy błąd długości fali.
 • Większy uzysk światła
  Soczewka skupiająca zbiera światło wychodzące z kuwety, eliminuje błędy wynikające z niedoskonałości i uszkodzeń, które mogą znajdować się w szkle. Zastosowanie wypukłej soczewki zmniejsza potrzebę indeksowania kuwety.
 • Funkcja kontroli CAL Check
  Funkcja CAL Check umożliwia weryfikację wydajności i kalibrację miernika przy użyciu wzorcowych standardów NIST. Standardowe fiolki zostały opracowane w celu symulacji określonej wartości absorbancji dla każdej długości fali w celu zweryfikowania dokładności kolejnych odczytów.
 • Możliwość korzystania z różnych odczynników
  Użytkownicy mogą korzystać z odczynników w postaci proszku, dostarczanych w paczkach lub zastosować tańsze odczynniki w płynie dostarczane w butelce z zakraplaczem.
 • Wbudowany zegar
  Czas reakcji ma kluczowe znaczenie podczas wykonywania pomiarów fotometrycznych. Minutnik wyświetla czas pozostały do ​​wykonania pomiaru, zapewniając spójne wyniki.
 • Duży rozmiar kuwety
  Komórka na próbki w HI97713 pasuje do okrągłej szklanej kuwety o długości 25 mm. Długość ścieżki kuwety z próbką pozwala, aby światło przechodziło przez większą część roztworu próbki, zapewniając dokładne pomiary nawet w próbkach o niskiej absorbancji.
 • Intuicyjny wyświetlacz matrycowy
  HI97713 wyposażony jest w podświetlany, graficzny wyświetlacz LCD, z wirtualnymi kluczami, wskaźnikiem stanu baterii i komunikatami o błędach. Interfejs jest intuicyjny i łatwy do odczytania. Dedykowany klucz pomocy dostarcza informacji związanych z bieżącą pracą miernika i może być wykorzystywany na dowolnym etapie procesu konfiguracji lub pomiaru w celu wyświetlenia pomocy kontekstowej.
 • Ochrona przed automatycznym wyłączeniem
  Miernik zasilany jest przez 3 baterie AA, które pozwalają na wykonanie około 800 pomiarów. Funkcja automatycznego wyłączania automatycznie wyłącza miernik po 15 minutach bezczynności w celu oszczędzania baterii.Dane techniczne:

Fosforany
Zakres: 0.00 do 2.50 mg/l (jako PO4-3)
Rozdzielczość: 0.01 mg/l
Dokładność: ±0.04 mg/l ±4% odczytu
Metoda pomiaru chloru: adaptacja metody EPA 330.5 DPD
Pozostałe parametry
Źródło światła: światło emitowane przez diodę
Filtr przepustowości: 8 nm
Detektor światła: fotokomórka silikonowa z wąskopasmowym filtrem interferencyjnym przy 610 nm
Dokładność długości fali filtra pasmowego: ±1.0 nm
Typ kuwety: okrągła, średnica 24.6 mm (wewnątrz 22 mm)
GLP: data, czas ostatniej kalibracji
Wyświetlacz: 128 x 64 pikseli LCD z podświetleniem
Typ rejestracji: rejestracja automatyczna
Automatyczne wyłączenie: po 15 min. nieaktywności (30 min. przed pomiarem READ)
Pamięć rejestracji: 50 pomiarów
Baterie/Żywotność: baterie 3 x 1.5V AA / > 800 pomiarów (bez podświetlenia)
Środowisko: 0 do 50°C; wilgotność względna: 100% (IP67)
Wymiary: 142.5 x 102.5 x 50.5 mm
Waga: 380 g z bateriami
Producent: Hanna Instruments
Kraj pochodzenia: USA
Gwarancja: 12 miesięcyCena zawiera:

 • Kolorymetr HI97713
 • Kuwety (2)
 • Pokrywki (2)
 • Plastikowe wkładki do kuwet (2)
 • Baterie 1,5 V AA (3)
 • Instrukcję obsługi
 • Certyfikat jakości miernikaHI97713
Kuwety szklane Hanna HI 731331
Dostępny
Akcesoria

Kuwety szklane Hanna HI 731331

Hanna Instruments
HI731331
120,00 zł
Kuwety szklane do pomiarów do fotometrów 957xx (x4) (bez nasadki).
Brak opinii
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

  Strona używa plików cookies.