• Nowość
Fotometr pomiaru wolnego chloru Hanna HI97701

Fotometr do pomiaru wolnego chloru Hanna HI97701

HI97701
"unavailable" ""
1 371,00 zł netto
1 686,33 zł brutto

Przenośny, zaawansowany fotometr do pomiaru wolnego chloru w wodzie. Miernik oferuje doskonały układ optyczny wykorzystujący detektor referencyjny i wąskopasmowe filtry interferencyjne do bardzo szybkich i powtarzalnych pomiarów.

Fotometr Hanna HI97701 przeznaczony do pomiaru wolnego chloru w wodzie do 5,00 mg/l (ppm).

Chlor jest substancją chemiczną stosowaną powszechnie ze względu na właściwości dezynfekcyjne, utleniające i bielące. Chlor służy do dezynfekcji i powstrzymywania rozwoju bakterii w basenach, wodzie pitnej i przetwórstwie spożywczym. W obróbce wykańczającej metali chlor jest stosowany jako utleniacz, natomiast w przemyśle celulozowo-papierniczym używany jest do bielenia miazgi drzewnej, aby papier był biały.

HI97701 ma innowacyjny system optyczny oferujący doskonałą wydajność w zakresie dokładności, powtarzalności i krótkiego czasu potrzebnego do wykonania pomiaru.
Ten kompaktowy, wodoodporny miernik jest wyposażony w przyjazny dla użytkownika tryb samouczka, który krok po kroku przeprowadza użytkownika podczas wykonywania pomiaru. Podświetlana diodowa matryca punktowa pozwala na korzystanie z wirtualnych klawiszy, dzięki czemu obsługa miernika jest bardzo intuicyjna. HI97701 umożliwia wybór różnych metod, przeglądanie danych GLP, przywoływanie ostatnich 50 pomiarów i dostosowanie urządzenia do preferencji użytkownika.

HI97701 jest całkowicie wodoodporny, włącznie z uchwytem na kuwetę, zaprojektowanym z wypustkami, aby chronić układ optyczny przed zarysowaniem przez kuwetę. Miernik jest wyposażony w szczelną komorę na baterie 3 x AA.
Kompaktowy miernik mieści się wygodnie w dłoni podczas użytkowania w terenie, może być również wykorzystywany do pomiarów stacjonarnych na stole. Wyświetlacz LCD ma wymiary 71 mm x 37 mm (2,75 cala x 1,6 cala) i jest podświetlany, co ułatwia oglądanie w każdych warunkach.

Fotometr do pomiaru wolnego chloru

Zaawansowany układ optyczny

 • LED generujący bardzo mało ciepła
 • 8 nm wąskopasmowy filtr interferencyjny z dokładnością ±1 nm, oferujący 25% wzrost wydajności świetlnej
 • Detektor referencyjny, który moduluje napięcie do diody LED w celu uzyskania stałej mocy świetlnej
 • Wklęsła soczewka skupiająca, która redukuje błędy wynikające z niedoskonałości kuwetyFunkcje/cechy:

 • Stabilne źródło światła
  Wewnętrzny układ odniesienia kompensuje wszelkie dryfty wynikające z wahań mocy lub zmian temperatury otoczenia. Przy stabilnym źródle światła odczyty są szybkie i stabilne między pomiarem zerowym a pomiarem próbki.
 • Źródło światła o wysokiej wydajności
  Diody LED oferują lepszą wydajność w porównaniu do lamp wolframowych. LED mają znacznie wyższą wydajność, zapewniając więcej światła przy mniejszym zużyciu energii. Wytwarzają również niewiele ciepła.
 • Filtry wysokiej jakości
  Filtry optyczne zapewniają większą dokładność długości fali i pozwalają na otrzymanie jaśniejszego, silniejszego sygnału. Daje to wyższą stabilność pomiaru i mniejszy błąd długości fali.
 • Większy uzysk światła
  Soczewka skupiająca zbiera całe światło wychodzące z kuwety, eliminując błędy wynikające z niedoskonałości i zadrapań, które mogą znajdować się w szkle. Zastosowanie wypukłej soczewki zmniejsza potrzebę indeksowania kuwet.
 • Funkcja sprawdzania CAL
  Funkcja Hanna CAL Check umożliwia weryfikację wydajności i kalibrację miernika przy użyciu wzorcowych standardów NIST. Sandardowe fiolki CAL Check zostały opracowane w celu symulacji określonej wartości absorbancji dla każdej długości fali w celu zweryfikowania dokładności kolejnych odczytów.
 • Metody pomiaru wielopłaszczyznowego
  Użytkownicy mogą wybrać użycie odczynników w proszku dostarczanych w paczkach lub zastosowanie tanich odczynników w płynie dostarczanych w butelce z zakraplaczem.
 • Wbudowany zegar reakcji
  Oczekiwanie na właściwy czas reakcji ma kluczowe znaczenie podczas wykonywania pomiarów kolorymetrycznych. Minutnik wyświetla czas pozostały do ​​wykonania pomiaru, zapewniając spójne wyniki między pomiarami próbki a użytkownikami.
 • Duży rozmiar kuwety
  Komórka próbki HI97701 pasuje do okrągłej szklanej kuwety o długości 25 mm. Długość ścieżki kuwety próbki pozwala, aby światło przechodziło przez większą część roztworu próbki, zapewniając dokładne pomiary nawet w próbkach o niskiej absorbancji.
 • Intuicyjny wyświetlacz matrycowy
  HI97701 został zaprojektowany z podświetlanym, graficznym wyświetlaczem LCD, z wirtualnymi kluczami, wskaźnikiem stanu baterii i komunikatami o błędach Interfejs miernika jest intuicyjny i łatwy do odczytania. Dedykowany klucz pomocy dostarcza informacji związanych z bieżącą pracą miernika i może być wykorzystywany na dowolnym etapie procesu konfiguracji lub pomiaru w celu wyświetlenia pomocy kontekstowej.
 • Ochrona przed automatycznym wyłączeniem
  Miernik wykorzystuje trzy baterie AA, które pozwalają na wykonanie około 800 pomiarów. Funkcja automatycznego wyłączania automatycznie wyłącza miernik po 15 minutach bezczynności w celu oszczędzania baterii.Dane techniczne:

Wolny chlor
Zakres: 0.00 do 5.00 mg/l (jako Cl2)
Rozdzielczość: 0.01 mg/l
Dokładność: ±0.03 mg/l ±3% odczytu
Metoda pomiaru chloru: adaptacja metody EPA 330.5 DPD
Pozostałe parametry
Typ rejestracji: rejestracja automatyczna
Pamięć rejestracji: 50 pomiarów
Automatyczne wyłączenie: po 15 min. nieaktywności (30 min. przed pomiarem READ)
GLP: data, czas ostatniej kalibracji
Wyświetlacz: 128 x 64 pikseli LCD z podświetleniem
Baterie/Żywotność: baterie 3 x 1.5V AA / > 800 pomiarów (bez podświetlenia)
Środowisko: 0 do 50°C; wilgotność względna: 100% (IP67)
Wymiary: 142.5 x 102.5 x 50.5 mm
Waga: 380 g z bateriami
Źródło światła: światło emitowane przez diodę
Detektor światła: fotokomórka silikonowa z wąskopasmowym filtrem interferencyjnym przy 525 nm
Filtr przepustowości: 8 nm
Dokładność długości fali filtra pasmowego: ±1.0 nm
Typ kuwety: okrągła, średnica 24.6 mm (wewnątrz 22 mm)
Producent: Hanna Instruments
Kraj pochodzenia: USA
Gwarancja: 12 miesięcyCena zawiera:

 • Kolorymetr HI97701
 • Kuwetami (2)
 • Pokrywki (2)
 • Plastikowe wkładki do kuwet (2)
 • Baterie 1,5 V AA (3)
 • Instrukcję obsługi
 • Certyfikat jakości miernika
HI97701
Kuwety szklane Hanna HI 731331
Dostępny
Akcesoria

Kuwety szklane Hanna HI 731331

Hanna Instruments
HI731331
120,00 zł
Kuwety szklane do pomiarów do fotometrów 957xx (x4) (bez nasadki).
Brak opinii
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

  Strona używa plików cookies.