Aplikacja EnviroMonitor do konfiguracji i aplikacja Mobilize do przeglądania danych

Intuicyjna, przyjazna dla użytkownika aplikacja do EnviroMonitor ułatwia instalację systemu. Aplikacja Mobilize do podejmowania decyzji zapewnia krytyczne dane terenowe dostarczane bezpośrednio na ekran Twojego telefonu. System EnviroMonitor to trzy elementy:

• Po pierwsze: czujniki i urządzenia
    Czujniki i urządzenia zbierają i przesyłają dane przez sieć.

• Po drugie: Aplikacja do konfiguracji
    Aplikacja EnviroMonitor to miejsce, w którym można skonfigurować czujniki i urządzenia do użytku z aplikacją Mobilize.

• Po trzecie: Zarządzaj uprawami za pomocą aplikacji Mobilize
    Użyj aplikacji Mobilize do zarządzania danymi: wyświetlaj bieżący status pola, konfiguruj alerty, uruchamiaj raporty i nie tylko.

Aplikacja do konfiguracji: proste instrukcje dotyczące konfiguracji systemu

Aplikacja EnviroMonitor służy do łatwej instalacji, monitorowania i interakcji ze sprzętem i systemami czujników EnviroMonitor.

Masz możliwość skonfigurowania nieograniczonej liczby systemów, łącznie z aktywacją połączenia bramek do chmury, ustawieniem sieci i instalacją dowolnego czujnika obsługiwanego przez EnviroMonitor. Po skonfigurowaniu systemów możesz udostępniać je wszystkim członkom zespołu, zapewniając im dostęp do wszystkich urządzeń.

Aplikacja EnviroMonitor zapewnia również powiadomienia systemowe, aby łatwo zidentyfikować i rozwiązać wszelkie problemy, dzięki czemu nigdy nie stracisz ważnych danych środowiskowych.

Aplikacja Mobilize

Mobilize: Najważniejsze dane terenowe dostarczane wprost do twojej ręki

Mobilize to aplikacja decyzyjna ukierunkowana na rolnictwo, z najnowszymi osiągnięciami w agronomii. Możesz łatwo tworzyć własne widoki swojego gospodarstwa i przeglądać dane z czujników, aby śledzić określone warunki związane z pogodą, nawadnianiem, cyklem wzrostu i nie tylko. Mobilize generuje siedmiodniową prognozę sumy temperatur efektywnych, prawdopodobieństwa mrozu, ewapotranspiracji (ET) i deszczu, abyś mógł przygotować się na przyszłość.

Zarządzanie nawadnianiem

Sprawdzaj poziom wilgotności gleby, aby wiedzieć, kiedy, gdzie i ile nawadniać.

• Niestandardowe progi wilgotności gleby
• Alerty nawadniające
• Dane ewapotranspiracji (ET)
• Przeszłe i prognozowane sumy opadów

Zarządzanie nawadnianiem w aplikacji Mobilize
Alarmowanie przez przymrozkami w aplikacji Mobilize

Ostrzeganie o przymrozkach

Precyzyjne prognozowanie pozwala wyprzedzać krytyczne warunki.

• Prognozowane przymrozków
• Zobacz alerty progowe temperatury w czasie rzeczywistym

Zarządzanie uprawami

Śledź kluczowe wymagania sumy temperatur efektywnych (GDD) i jarowizację w stosunku do celów ustawionych według rodzaju konkretnej uprawy.

• Śledzenie postępów sumy temperatur efektywnych
• Prognozy integrowanej ochrony roślin

Prognoza pogody w aplikacji Mobilize

Monitorowanie pogody

Usprawnij codzienne decyzje dzięki informacjom z twojego terenu dostarczanym w czasie rzeczywistym, pomogą Ci one pewnie planować działania.

• Opryskuj uwzględniając wiatr w twojej lokalizacji
• Dokumentuj wystąpienia wysokich temperatur
• Zbieraj dane dotyczące opadów deszczu na twoich polach

Integrowana ochrona roślin

Monitoruj modele chorobowe dla długiej listy upraw.

• Śledź wskaźnik ryzyka
• Aktualizuj modele chorobowe o działania naprawcze
• Śledź przeszłe, obecne i przyszłe stadia szkodników

Wymagane czujniki temperatury, wilgotności i wilgotności liści oraz plan Pro+ na WeatherLink.

Zobacz obsługiwane modele szkodników i chorób tutaj.

Modele chorobowe Weatherlink.com

Co możesz zrobić z aplikacją EnviroMonitor?

EnviroMonitor to aplikacja która prowadzi przez proces konfigurowania elementów sieci krok po kroku. Możesz także zarządzać dostępem innych osób w zespole.

Dzięki tej aplikacji możesz łatwo się zalogować dodać urządzenia i użytkowników do sieci:

• Skonfiguruj swoje konto
  • Dodaj bramkę (jedna bramka na sieć węzłów)
  • Dodaj stację pogodową (jedna stacja na sieć, połączona do bramki)
  • Dodaj węzły
  • Dodaj czujniki (firmy Davis oraz innych firm)
  • Dodaj i edytuj swój zespół użytkowników
  • Udostępnij bramę innym członkom swojego zespołu

Co możesz zrobić z Mobilize?

Łatwo modyfikuj widoki ekranu, szybko przeglądaj dane czujników, twórz własne alerty, przeglądaj prognozy i udostępniaj dane innym osobom.

• Skorzystaj ze strony głównej, aby zobaczyć wszystkie utworzone widoki lub wszelkie udostępnione Ci widoki. („Widok” to zbiór danych z czujników podzielonych na cztery raporty: przymrozki, pogoda, uprawy i nawadnianie).
  • Uzyskaj szybki podgląd potencjalnych problemów dzięki kolorowym oznaczeniom powiadomień.
  • Twórz niestandardowe alerty na podstawie danych ze swoich czujników i wysyłaj je do wyznaczonych przez siebie osób. Typowe alarmy obejmują:
       - Szron lub przymrozki
       - Wilgotność gleby
       - Upały
       - Ilość opadów
       - Prędkość wiatru
  • Zobacz, jak radzą sobie Twoje uprawy, poprzez raporty. Każdy raport ma cztery ustawienia oraz widok wykresu z prognozowaniem.

Stworzone dla EnviroMonitor

Te aplikacje mobilne są kompatybilne z systemem EnviroMonitor. System ten gromadzi dane poprzez pomiar, monitorowanie i zarządzanie najważniejszymi danymi klimatycznymi zbieranymi bezpośrednio z pól i systemu nawadniania. Jest to funkcjonalne i niezawodne rozwiązanie, które zapewnia wsparcie decyzyjne oparte na danych.

Diagram systemu EnviroMonitor