Miernik stężenia chlorofilu MC-100 w liściach
Miernik stężenia chlorofilu MC-100 w liściach, walizka transportowa
Miernik stężenia chlorofilu MC-100 w liściach
Miernik stężenia chlorofilu MC-100 w liściach
Miernik stężenia chlorofilu MC-100 w liściach
Miernik stężenia chlorofilu MC-100 w liściach, walizka transportowa
Miernik stężenia chlorofilu MC-100 w liściach
Miernik stężenia chlorofilu MC-100 w liściach

Chlorofilomierz z GPS Apogee MC-100

MC-100
Produkt na zamówienie
8 999,00 zł
Netto
11 068,77 zł Brutto

Profesjonalny miernik do oznaczania stężenia chlorofilu w liściach roślin w celu oceny stanu odżywienia, zapotrzebowania na nawozy, oceny stresu i optymalizacji zbiorów. Miernik przeznaczony jest dla naukowców i poważnych hodowców. 

 

Miernik stężenia chlorofilu Apogee MC-100 służy do oznaczania stężenia chlorofilu w liściach roślin w celu oceny stanu odżywienia, zapotrzebowania na nawozy, oceny stresu i optymalizacji zbiorów.

MC-100 składa się z dwóch diod elektroluminescencyjnych (jedna emituje promieniowanie czerwone a druga promieniowanie bliskie podczerwieni), wyświetlacza LCD, baterii alkalicznej 9 V. Miernik posiada port USB do pobierania danych do komputera oraz port RS-232 do współpracy z GPS.

Dokładne oznaczanie stężenia chlorofilu w różnych roślinach w jednostkach bezwzględnych [µmol/m2].Funkcje/cechy:

  • Pomiary nieniszczące - miernik mierzy stosunek przepuszczalności promieniowania z dwóch długości fal: czerwonej, która jest silnie absorbowana przez chlorofil, oraz bliskiej podczerwieni, która nie jest absorbowana przez chlorofil. Ponieważ miernik mierzy długość fali i nie polega na wejściu w liść, użytkownicy mogą dokonywać pomiarów w sposób nieniszczący i niemal natychmiastowy (czas pomiaru jest krótszy niż 3 sekundy). Ułatwia to szybki pomiar wielu liści i monitorowanie tych samych liści w czasie.
  • Zmienny obszar próbki - miernik mierzy względne stężenie chlorofilu na powierzchni około 64 mm2 (okrąg o średnicy 9 mm). W zestawie znajduje się reduktor pola widzenia, który pozwala zmniejszyć obszar próbkowania do około 20 mm2 (okrąg o średnicy 5 mm) dla liści węższych niż 9 mm.
  • Dla naukowców i hodowców - miernik MC-100 jest najwyższej klasy narzędziem dla naukowców i poważnych hodowców, służące do dokładnego pomiaru i wyświetlania stężenia chlorofilu w próbkach nienaruszonych liści bez uszkadzania materiału roślinnego.
  • Pojemność pamięci i wewnętrzny GPS - do przechowywania danych  pomiarowych przeznaczona jest pamięć, która pozwala na zapisanie 160 000 zarejestrowanych pomiarów. Port mini USB umożliwia także bezpośrednie podłączenie do komputera w celu pobrania danych. Do mierników chlorofilu dołączony jest bezpłatny, standardowy adapter kabla mini USB na USB do pobierania danych. Nowy wewnętrzny moduł GPS znajdujący się w mierniku umożliwia odniesienie geograficzne i przechowywanie danych terenowych, a pojemność pamięci wynosi 94 000 pomiarów.Gatunki roślin

Miernik oferuje ponad 35 ustawień specyficznych dla upraw w tym gatunki jadalne, takie jak:
ryż, pszenica, sorgo, jęczmień, papryka, pomidor, groch, kalarepa, sałata zielona Waldmanna, sałata piżmowa, kukurydza, sorgo, kawa, szpinak, winorośl, truskawka, wiśnia, jeżyna, rukola, kapusta włoska, jarmuż, sałata rzymska i boćwina.


Również gatunki innych roślin, takie jak osika drżąca, brzoza europejska, brzoza papierowa, klon karmazynowy, klon norweski, klon japoński, brzoskwinia, jabłoń krabowa, wiśnia piaskowa o fioletowych liściach, bez, forsycja, konopie indyjskie i chmiel, a także ustawienie ogólne stosowane w przypadku wszystkich innych gatunków.Dane techniczne:  

Jednostka pomiarowa: μmol chlorofilu na m² powierzchni liścia
Opcjonalne jednostki: CCI, SPAD
Obszar pomiarowy: 63,6 mm² (standardowa średnica 9 mm);
19,6 mm² (średnica 5 mm z reduktorem)
Rozdzielczość:  10 μmol/m² stężenia chlorofilu przy zastosowaniu równania ogólnego
Liniowość ±1%
Powtarzalność: ±1%
Czas pobierania próbki: mniej niż 3 sek.
Pojemność pamięci: 8 MB na maksymalnie 160 000 pomiarów danych;
94 000 pomiarów danych z wpisami danych GPS
Interfejs użytkownika: ekran graficzny o wymiarach 50 mm na 15 mm, 8 przycisków do sterowania i manipulacji danymi
Wyjście danych: port USB Mini-B przeznaczony do głównego przesyłania danych
Zmienne mierzone: stosunek transmisji optycznej przy 931 nm do transmisji optycznej transmisja przy 653 nm
Opcja zewnętrznego GPS: port RS-232 (dane lokalizacji GPS są zapisywane przy każdym pomiarze)
Temperatura pracy: 0 do 50°C
Dryft temperaturowy: źródło i detektor z kompensacją temperatury, obwody w pełnym zakresie
Zasilanie: standardowa bateria alkaliczna 9 V DC
Wymiary: długość 152 mm, szerokość 84 mm, wysokość 25 mm
Waga: 210 g

  

Apogee Instruments jest liderem w produkcji innowacyjnych, trwałych i dokładnych instrumentów środowiskowych. Ich przyrządom zaufano w tysiącach zastosowań na całym świecie. Pasja pracowników do badań i dbałość o szczegóły w produkcji sprawiły, że ich urządzenia są znane z opłacalnej technologii pomiarowej. W ofercie producenta m.in. chlorofilomierze i mierniki stężenia tlenu.

Brak opini

  Strona używa plików cookies.