• Nowość
Fotometr do pomiaru chloru wolnego/ogólnyego Hanna HI97711

Fotometr do pomiaru chloru wolnego/ogólnego Hanna HI97711

HI97711
"unavailable" ""
1 458,00 zł netto
1 793,34 zł brutto

Przenośny, zaawansowany fotometr do pomiaru wolnego i całkowitego chloru w wodzie. Miernik jest wyposażony w doskonały układ optyczny wykorzystujący detektor referencyjny i wąskopasmowe filtry interferencyjne do niezwykle szybkich i powtarzalnych pomiarów. Przeznaczony do pomiaru niskich poziomów wolnego i całkowitego chloru w wodzie do 5,00 mg/l (ppm).

Fotometr Hanna HI97711 do pomiaru niskich poziomów wolnego i całkowitego chloru w wodzie do 5,00 mg/l (ppm).

HI97711 ma innowacyjny system optyczny, który oferuje doskonałą wydajność w zakresie dokładności, powtarzalności i krótkiego czasu potrzebnego do wykonania pomiaru. Kompaktowy, wodoodporny miernik jest wyjątkowo przyjazny dla użytkownika. Wyposażony jest w samouczek, który krok po kroku prowadzi użytkownika podczas wykonywania pomiaru. Podświetlana diodowa matryca punktowa pozwala na korzystanie z wirtualnych klawiszy, dzięki czemu obsługa miernika jest bardzo intuicyjna. Użytkownik może wybierać różne metody, przeglądać dane GLP, przywoływać ostatnie 50 pomiarów i dostosować miernik do preferencji użytkownika.

Fotometr HI97711 jest całkowicie wodoodporny, łącznie z uchwytem na kuwetę, wyposażonym w wypustki, chroniące ścieżkę optyczną przed zarysowaniem przez kuwetę. Miernik posiada uszczelnioną komorę na 3 typowe baterie AA. Kompaktowa konstrukcja mieści się wygodnie w dłoni podczas pomiarów w terenie. Miernik może być wykorzystywany do pomiarów stacjonarnych w laboratorium. Wyświetlacz LCD ma wymiary 71 x 37 mm (2,75 x 1,6 cala) i jest podświetlany, co ułatwia pracę w różnych warunkach.

Chlor jest powszechnie stosowaną substancją chemiczną ze względu na właściwości dezynfekcyjne, utleniające i bielące. W basenach, wodzie pitnej i przetwórstwie spożywczym chlor służy do dezynfekcji i powstrzymywania rozwoju bakterii. W obróbce wykańczającej metali był stosowany jako utleniacz do przekształcania cyjanku w ściekach w cyjanat, natomiast w przemyśle celulozowo-papierniczym bielono miazgę drzewną, aby papier był biały. Fotometr HI97711 jest przeznaczony do pomiaru niskich poziomów wolnego i całkowitego chloru w wodzie do 5,00 mg / L (ppm).

Fotometr do pomiaru wolnego chloru

Zaawansowany układ optyczny

 • LED generujący bardzo mało ciepła
 • 8 nm wąskopasmowy filtr interferencyjny z dokładnością ±1 nm, oferujący 25% wzrost wydajności świetlnej
 • Detektor referencyjny, który moduluje napięcie do diody LED w celu uzyskania stałej mocy świetlnej
 • Wklęsła soczewka skupiająca, która redukuje błędy wynikające z niedoskonałości kuwetyFunkcje/cechy:

 • Stabilne źródło światła
  Wewnętrzny układ odniesienia fotometru HI97711 kompensuje wszelkie dryfty wynikające z wahań mocy lub zmian temperatury otoczenia. Stabilne źródle światła daje odczyty szybkie i stabilne między pomiarem zerowym a pomiarem próbki.
 • Źródło światła o wysokiej wydajności
  LED oferuje lepszą wydajność w porównaniu do lamp wolframowych. Diody LED mają znacznie wyższą wydajność, przy mniejszym zużyciu energii. Wytwarzają też niewiele ciepła.
 • Filtry wysokiej jakości
  Ulepszone filtry optyczne zapewniają większą dokładność długości fali i jaśniejszy, silniejszy sygnał, co powoduje wyższą stabilność pomiaru i mniejszy błąd długości fali.
 • Większy uzysk światła
  Soczewka skupiająca zbiera całe światło wychodzące z kuwety, eliminuje błędy wynikające z niedoskonałości i uszkodzeń, które mogą znajdować się w szkle. Zastosowanie wypukłej soczewki zmniejsza potrzebę indeksowania kuwet.
 • Funkcja kontroli CAL Check
  Funkcja ta umożliwia weryfikację wydajności i kalibrację miernika przy użyciu wzorcowych standardów NIST. Standardowe fiolki CAL Check zostały opracowane w celu symulacji określonej wartości absorbancji dla każdej długości fali w celu zweryfikowania dokładności kolejnych odczytów.
 • Możliwość korzystania z różnych odczynników
  Użytkownicy mogą korzystać z odczynników w proszku dostarczanych w paczkach lub zastosować tanie odczynniki w płynie dostarczanych w butelce z zakraplaczem.
 • Wbudowany zegar
  Oczekiwanie na właściwy czas reakcji ma kluczowe znaczenie podczas wykonywania pomiarów fotometrycznych. Minutnik wyświetla czas pozostały do ​​wykonania pomiaru, zapewniając spójne wyniki.
 • Duży rozmiar kuwety
  Komórka na próbki w HI97711 pasuje do okrągłej szklanej kuwety o długości 25 mm. Długość ścieżki kuwety z próbką pozwala, aby światło przechodziło przez większą część roztworu próbki, zapewniając dokładne pomiary nawet w próbkach o niskiej absorbancji.
 • Intuicyjny wyświetlacz matrycowy
  HI97711 jest wyposażony w podświetlany, graficzny wyświetlacz LCD, z wirtualnymi kluczami, wskaźnikiem stanu baterii i komunikatami o błędach. Interfejs jest intuicyjny i łatwy do odczytania. Dedykowany klucz pomocy dostarcza informacji związanych z bieżącą pracą miernika i może być wykorzystywany na dowolnym etapie procesu konfiguracji lub pomiaru w celu wyświetlenia pomocy kontekstowej.
 • Ochrona przed automatycznym wyłączeniem
  Miernik jest wyposażony w 3 baterie AA, które pozwalają na wykonanie około 800 pomiarów. Funkcja automatycznego wyłączania automatycznie wyłącza miernik po 15 minutach bezczynności w celu oszczędzania baterii.Dane techniczne:

Wolny chlor 
Zakres: 0.00 do 5.00 mg/l (jako Cl2)
Rozdzielczość: 0.01 mg/l
Dokładność: ±0.03 mg/l ±3% odczytu
Całkowity chlor
Zakres: 0.00 do 5.00 mg/l (jako Cl2)
Rozdzielczość: 0.01 mg/l
Dokładność: ±0.03 mg/l ±3% odczytu
Metoda pomiaru chloru: adaptacja metody EPA 330.5 DPD
Pozostałe parametry
Typ rejestracji: rejestracja automatyczna
Pamięć rejestracji: 50 pomiarów
Automatyczne wyłączenie: po 15 min. nieaktywności (30 min. przed pomiarem READ)
GLP: data, czas ostatniej kalibracji
Wyświetlacz: 128 x 64 pikseli LCD z podświetleniem
Baterie/Żywotność: baterie 3 x 1.5V AA / > 800 pomiarów (bez podświetlenia)
Środowisko: 0 do 50°C; wilgotność względna: 100% (IP67)
Wymiary: 142.5 x 102.5 x 50.5 mm
Waga: 380 g z bateriami
Źródło światła: światło emitowane przez diodę
Detektor światła: fotokomórka silikonowa z wąskopasmowym filtrem interferencyjnym przy 525 nm
Filtr przepustowości: 8 nm
Dokładność długości fali filtra pasmowego: ±1.0 nm
Typ kuwety: okrągła, średnica 24.6 mm (wewnątrz 22 mm)
Producent: Hanna Instruments
Kraj pochodzenia: USA
Gwarancja: 12 miesięcyCena zawiera:

 • Kolorymetr HI97711
 • Kuwetami (2)
 • Pokrywki (2)
 • Plastikowe wkładki do kuwet (2)
 • Baterie 1,5 V AA (3)
 • Instrukcję obsługi
 • Certyfikat jakości miernikaFilm:

HI97711
Kuwety szklane Hanna HI 731331
Dostępny
Akcesoria

Kuwety szklane Hanna HI 731331

Hanna Instruments
HI731331
120,00 zł
Kuwety szklane do pomiarów do fotometrów 957xx (x4) (bez nasadki).
Brak opinii
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

  Strona używa plików cookies.