Kolorymetr laboratoryjny HI 83099-02

7 040,00 zł
Netto
8 659,20 zł Brutto

Wielofunkcyjny kolorymetr laboratoryjny do pomiaru jakości wody i ChZT.

UWAGA! Reagenty do wykonywania pomiarów należy zamawiać osobno.

Kolorymetr (fotometr) laboratoryjny Hanna HI 83099-02 do pomiaru różnych stężeń jonów, decydujących o jakości wody.

HI 83099-02 jest jednym z najbardziej wszechstronnych fotometrów dostępnych na rynku. Poza chemicznym zapotrzebowaniem na tlen (ChZT) w trzech różnych zakresach, miernik może wykonać pomiary różnych stężeń jonów, decydujących o jakości wody.

Pomiary wykonywane są przy użyciu ciekłego lub proszkowego odczynnika. Ilość odczynnika jest dokładnie dozowana w celu zapewnienia maksymalnej odtwarzalności.

Otrzymany wynik może być wyświetlany w różnych formach chemicznych w zależności od potrzeb użytkownika. Wyniki pomiarowe można rejestrować, a następnie eksportować je do komputera kompatybilnego z systemem Windows® przy użyciu oprogramowania HI92000 i kabla USB HI920013.

HI 83099-02 jest wyposażony w duży graficzny ekran i wiele zaawansowanych funkcji. Posiada również potężną, interaktywną obsługę użytkownika pomagającą podczas każdego etapu procesu analizy. W menu ustawień dostępny jest tryb samouczkowy dla niedoświadczonych użytkowników.

Funkcje na ekranie:

Metoda wyboru
Wybór jednego z 47 parametrów za pomocą dedykowanego przycisku METHOD
Rejestracja danych
Można zarejestrować do 200 pomiarów parametrów i przywoływać do wykorzystania w przyszłości
Odwołanie rejestracji
Zapisane dane mogą być łatwo usunięte, formularz chemiczny można konwertować przez naciśnięcie przycisku ChForm

HI 83099 jest wyposażony w 47 różnych metod pomiaru parametrów, które można wykonać przy pomocy gotowych płynów lub odczynników proszkowych. Jeśli do wybranego sposobu stosowany jest odpowiedni reagent, reakcja między odczynnikiem a próbką powoduje zmianę barwy; Im większa koncentracja, tym mocniejszy kolor. Zmiana barwy jest następnie kolorymetrycznie analizowana zgodnie z prawem Beer-Lambert. Zasada ta stanowi, że światło jest absorbowane przez komplementarny kolor, a emitowane promieniowanie zależy od stężenia. Filtr zakłóceń wąskopasmowych umożliwia wykrycie odpowiedniej długości fali światła przez fotodetektor krzemu i pomija wszelkie inne widzialne światło emitowane przez lampę wolframową. Wraz ze wzrostem zabarwienia próbki wzrasta również absorpcja określonej długości fali światła, a przepuszczalność ulega zmniejszeniu.

Miernik jest przeznaczony dla profesjonalistów pracujących w laboratoriach i sektorze wody, wymagających nienagannej jakości analiz.